bugün

emzirirken fotoğraf paylaşan kadın

popüler kültür ve medeniyet kisvesi altında yapılan bütün saçmalıkların içine sıçayım. bu kadar da netim.

medeniyet çıplaklık değildir. medeniyet bireyin her istediğini yapması da değildir. mahrem falan filan kafasında da değilim ama bu tip işlerde de empati yapmak gerekir bence. bir düşünmek lazım acaba benim bu eylemimden gören insanlar rahatsız olur mu diye. toplumsal saygıdır bunun adı.

hava 41 derece burada. al sana geçerli neden. bazen 45 oluyor hatta. donla gezsem, hava sıcak desem, medeni olun desem ne diyeceksiniz? ne medenisi, deli dersiniz, içeri atarsınız insanı. iyi ne güzel, ben aklıma esen her eylemi yapayım, ama toplum buna göz yumsun. medeniyet bu değil. medeniyet empatidir de bir yerde.

2020 yılında anadan üryan gezen kabileler dünyanın medeniyet beşikleri o zaman.

yok meme görünürmüş, bakmayınmış, çocuk beslemekmiş, alışmalıymışız. rasyonelliğe ters olan şeye, iki kendini bilmez çakma modern insan dedi diye neden alışayım?

ben bilim, sanat, teknoloji diyorum, bana dayatılan olaya gel. ulan 4.5 milyar yıl yaşında dünyada denk geldiğim zaman dilimine bak. şansıma sıçayım.