bugün

kız istemenin kadını aşağıladığı gerçeği

elinin körü gerçeğidir.

evlilik olayında ailelerin ve çiftlerin adeta uymak zorunda olduğu çoğu garip prosedürler, gelenekler, adetler vardır kabul ediyorum. he gel gelelim hiçbiri bu kadar uç noktalara da taşınmamalı. bu doğru değildir. algıdır. çünkü evlilik hadisesi başlı başına değişik bir olay. buradan boş boş konuşup atıp tutanlar, bol keseden sallayanlar yarın öbür gün evlendikleri zaman görürüm bak tıkır tıkır burada sövdükleri yok kız mal mıdır, alınır satılır muhabbetlerini çift olarak nasılda gayet zevkle yapıyorlar. düğün olayı güzel bir şey. zaten ne olduğunu anlamadan olup bitiveriyor. o yüzden tadını çıkartmakta fayda var. ki kız isteme bence işin en eğlenceli kısmı. kız evine gidilir. kaledir orası. damat biraz çekingen, terlemeler falan kem küm herkesin gözü sizin üzerinizdedir. damat övülür gelin övülür tuzlu kahveler gelir bir güzel içilir(ama allah için benim hanım öyle bir şey yapmadı zamanında hakkını yemeyelim şimdi allah razı olsun) bunlar çok eğlenceli vakitler. iki tarafın akrabalarından mutlaka çok konuşan biri olur. düşün odada seksen kişi var kimse konuşmuyor herkes birbirine bakıyor bu görevi genellikle amcalar veya dayılar üstlenir. ortamı domine ederler boşluk bırakmazlar. sürekli konuşurlar bazen konuşmalar ne kadar saçma yerlere gitse de. iyidir hoştur yani. işin içine girince ne demek istediğimi anlayacaksınız. tadını çıkarın derim. bunlar istiyor ki işte çadır park ne bileyim beynim mavi herkes kimseye karışamaz benim bedenim gibi zırvalar. bunlar boş laflar ve allah'lı-allah'sız türk insanıyla uyuşmayan tamamen zorlama bir takım özenti hareketler. geçiniz.