bugün

havalimanında görevliyi tahrik eden yolcu

Kadını izleyince gülse Birsel izlemiş gibi oldum.
Ses tonu, vurgular, vücut dili, fırın sütlaç saçları ile Avrupa yakası tadında hoş geldi.

Birileri kadını kara listeye alınmalı uçaklara sokulmaması gerek vb sözler etmiş.
Neden?
Tepkisi yüzünden mi?
Ne yani, orada bir saat koyun gibi bekleyip parasını ödediği hizmetin neden verilmediğini sorguladığı için mi?

Birileri kara listeye alınacaksa, bu gecikme nedeniyle olası bir tartışma tepki gibi durumlara müdahil olmak ve rahatsızlığı gidermek amacıyla koltuğundan kalkmayan bölge hizmet sorumlusu şefler müdürlerdir.

Yaşanmıştır.
Bankaya saat 14 gibi gidilmiş. Malûm, bankamatik en fazla 2000 lira çekilebiliyor. Acil olarak 5000 lira çekmem birine vermem lazım.
Şirket den yarım saat en fazla 45 dakikalığına çıkılmış.
O da ne banka da tek vezne çalışıyor 5 tanesi boş çalışmıyor.
içeride 15-20 kişi var.
Son giren kişi olarak 4 dakika bir kişi vezne de işlem süresi olarak zaman geçirse, bazıları da vezne değil bireysel hizmetler için bekleme yapıyor olsa tekrar şirkete dönmem 1 saat en az süre demek.

Etrafta 3-5 kişiye durum sorulmuş.
Neden tek vezne çalışıyor, bilgilendirme yapıldı mı, vezne hizmeti mi alacak vb sorular sonunda kimse neden tek vezne çalışıyor bilmiyor, 15 dakika 20 dakika bekleyen bile var ve bilgilendirme yapılmış değil.

Banka da çalışan tek vezne de görevli insana neden tek vezne çalıştığını beklemek zorunda kalındığını sormak umarsız bir durum ile sıra ile denmiştir.
Sonra güvenlik görevlisine sorulmuş telefondan başını kaldırmadan birazdan gelirler denmiş.
Yukarda ki müdürü yanına gidilmiş o da ekrandan yüzünü ayırıp suratımıza bakmadan birazdan gelirler demiş.

Sonrasında patladım, beni patlatan asıl orada koyun gibi bekleyen insanların ne olmuş ya biz de bekliyoruz işte demeleri.
Ya kardeşim, bu insanlar size bağış hayır yapmıyor.
Sizin paranızı alıp size hizmet veriyor.
Yanlış anlaşılma olmasın ama bir kedi köpek bile acıktığı zaman yemeğini istemek için miyav diyor havhav diyor.
Kendilerini bırakın müşteri olmayı, insan yerine koyup bir açıklama yapmayan koltuğunda kalkıp aşağıya inmeyen müdür.
Hepsi hakkını aldı.

Bunu yaşadım, bu aklıma gelince kadına kuzamıyorum.
Kadın kaba yakışıksız söylem de bulunmuştur.
Evet ama bunun nedeni kıçını kaldırıp yaşanan gecikme için özür dilemeyen, insanlara açıklama yapmayan oranın sorumlu idarecileri.

Açma kutuyu, söyletme kötüyü.