bugün

kürtler

istanbul'da yapılan çoğu illegal işlerin altından çıkan kişiler. yok ben ırk ayrımı falan yapmıyorum. hatta 1 tane de aslanlar gibi kürt arkadaşım var. onunlada konuşuruz bu konuyu. mesela bu benim arkadaşım korsan cd olayına takık biraz adamların çoğunun kürt olduğunu saptamakla beraber malı aldıkları yerlerin metrekaresine kadar bilir herşeyi. bir de bu benim arkadaşım kubar , cigara , esrar , ex gibi uyuşturucu maddelerine takmış kafayı uyuz oluyor bariz , tarlabaşından bütün istanbul'a yayılan bu uyuşturucu durumlarının çoğunu kürtler sağlıyor der istanbul'a geliş öyküsüne kadar. bir de bu arkadaş takmış kafayı kapkaççılara , der ki bunların çoğu kürt oğlum ama eğitimsizlik işte anaları salmış bunları istanbula küçücükken burada bir abileri tutumuş sokmuş böyle işlerin içine der durur. geçen bir tanesini yakalamışlar yine istiklal'de , polisler götürmüş sonrada geri bırakmışlar. ve buraya yazması büyük sorunlar doğuracak bir sürü buz gibi gerçekler vardır kürtler sayesinde gerçekleşen.