bugün

aslen sarışın yeşil gözlü mavi gözlü oldukları büyük palavradır.
ırk değil toplumdur. esmer genetik yapılarının nedeni arap+süryani+fars+nusayri+yezdani ve sonraları arap ve türk gibi etnik çeşitliliklerine dayanır.
istanbul'da yapılan çoğu illegal işlerin altından çıkan kişiler. yok ben ırk ayrımı falan yapmıyorum. hatta 1 tane de aslanlar gibi kürt arkadaşım var. onunlada konuşuruz bu konuyu. mesela bu benim arkadaşım korsan cd olayına takık biraz adamların çoğunun kürt olduğunu saptamakla beraber malı aldıkları yerlerin metrekaresine kadar bilir herşeyi. bir de bu benim arkadaşım kubar , cigara , esrar , ex gibi uyuşturucu maddelerine takmış kafayı uyuz oluyor bariz , tarlabaşından bütün istanbul'a yayılan bu uyuşturucu durumlarının çoğunu kürtler sağlıyor der istanbul'a geliş öyküsüne kadar. bir de bu arkadaş takmış kafayı kapkaççılara , der ki bunların çoğu kürt oğlum ama eğitimsizlik işte anaları salmış bunları istanbula küçücükken burada bir abileri tutumuş sokmuş böyle işlerin içine der durur. geçen bir tanesini yakalamışlar yine istiklal'de , polisler götürmüş sonrada geri bırakmışlar. ve buraya yazması büyük sorunlar doğuracak bir sürü buz gibi gerçekler vardır kürtler sayesinde gerçekleşen.
kendi ırkından olanı bile çekemeyen, kıskanan ve hased eden topluluk.
bilimsellikten pek anlamazlar, ısrarla kendilerini ayrı bir ırk sanırlar... yavuz hırsızdırlar, kendilerinden gayrısı ırkçı-tarihsiz-kültürsüz-kötü-şoven-faşist-korsancı-zoofil-pedofil-çirkin-duygusuz vs.dir...
bir kısmı üzerinde yaşadığı ülkeden "mına koduumun memleketi" diye bahsedebilmektedir. normaldir o fazla üzerine gitmeyin.

edit: sözkonusu ithamın muhatabı cevval arkadaş haliyle bu utancı sözlük databaseinde daha fazla tutamamış, alıp götürmüştür. zararın neresinden dönülürse kardır diyoruz kendisine.
sömürgeci emperyalizm, çıkarlarını sözde bilimsel temellere dayandırmak için kendine özgü bir bilim emperyalizmi yarattmış, bunda da en çok antropolojiden faydalanmıştır...
türkler gibi asil insanlardir.

edit : ohh beyin orgazmi ya$adiniz mi lan.
ırk değildirler, çünkü ırk denilen mehfum etnik kökenden farklı olarak deri rengi ile ilişkilidir, sarı ırk, siyah ırk ve beyaz ırk gibi, tabi insan ırkçı olunca bir bok bilmesine gerek yok, cahil cesareti ne güne duruyor.
amerika yılışık devletlerinin stratejik çıkarları bağlamında bir sorun olarak sık sık ortaya konan heterojen insan topluluğu...
çingeneler kadar homojen ırk değildirler...
bu heterojen toplum, temel bünyeleri itibarıyla sırasında, çok düzen bozucu, çok yakıp yıkıcı, genellikle pasif, yaşamaya-başarmaya karşı onurlu bir enerjiden yoksun, bitkisel duygusuz, iç despotları dış istilacıları cesaretlendirirler, onların (abd) işlerini pasiflikleriyle kolaylaştırır...
türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmayanlardır. çünkü türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan herkes türk halkı mensubudur. türk halkı derken türk ırkından bahsetmediğim oldukça açık sanıyorum. ırkçı değil halkçı olarak düşünürsek tabi.
sadece türkler,ermeniler gibi bir ırktır kürtler. kürtçe diye yöresel bir dil oluşmuştur. oldukça ilgi çekici ve eğlenceli bir dil gibi görünüyor.
caldiğinizda size kapisini sonuna kadar acacak olan, misafirlerlerine kendilerinden daha cok önem gösteren kendi lokmasini size verebilecek vicdana sahip insanlardir. ben bunu gördüm !

gidin doğu'da bir eve calin bir kapiyi ' acim diyin ' nedir ne değildir demeden sizi ağirlayip karninizi doyuracak vicdana sahiptirler. yere dü$tüğünüzde bir tekmede atmak yerine kolunuzdan tutup kaldirabilecek insanlardir.

ayni zamanda bu insanlar, onlari taniyip etmeden küfürler eden dünde andavalin birinin sözlükte ' evimdeki fino köpeğimden değersiz insanlar ' dediği gibi hakaretlere maruz kalan insanlardir.

haketmiyor bu insanlar bu kelimeleri. pkk sempatizanlarini tenzih ederim ben bu anlattiklarim icerisinde.

onlar bu türkiye'yi sevmedi mi ? kars'ta erzurum'da canakkale'de, urfa'da antep'te sava$madilar mi bu ülke icin ? türk insani ölümüne giderken onlar evinde oturup göt mü büyüttüler ?

aciyorum sizlere. evet evet sensin o i$te. o kürtleri köpek'ten daha az değer verenlere.
ne kadar iyi olsalarda , türklere karşı içlerindeki kompleksi yenememiş,özellikle türk zenginlere karşı hınç besleyen arkadaşlar. Bence tek sorunları bu... Fakirlik , işsizlik ve imkansızlık sadece onların sorunu değil ki... bu hepimizin sorunu, bunu kürt halkının ezilmişliği olarak değerlendirerek haklı çıkmaya çalışıyorlar. Oysa çok iyi tarafları var ama bu konuda kendilerini eleştirmekten alamıyorum.
mutlaka okunması gereken bir hasan cemal kitabı. belki biraz olsun bilgi sahibi olur da, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayız.

(bkz: hasan cemal)
(bkz: kürtleri asimileye çalıştık)
dağda ki bir grup ibneyle karıştırılmaması gereken yıllardır beraber yaşadığımız türkiyenin zenginliğine katkıda bulunan bir etnik gruptur.
türkiye de toplam 8 milyon; türk sınırları dahilin de ortadoğuda toplam 12 milyon, avrupa ve çevresinde ise yaklaşık 2 milyon adet bulunan insanlardır. toplamda 15-16 milyon oldukları tahmin edilmektedir.

fenerbahçe başkanı gibi açıklamalar yapmaya, yalan söylemeye; fazla göstermeye gerek yoktur. evet çok ürerler; ama kendi içlerinde gerek mafya/pkk infazları, gerek kan davası gibi değişik bir aile planlamaları vardır.

çok fazla var; biz çok görüyoruz dediğinizi duyar gibiyim, ilgi çekmeyi severler ve ortamlarda kendilerini hemen belli ederler. bu yüzden göze çok çarpsalar da gerçek nüfus rakamları bunlardır.
kimilerinin sadece gözüne batmakla kalmayan ve türkiye sınırları dışında da toprakları olan etnisitedir.

türk faşistlerinin ülke gündemindeki etkisini türk kürt beraberce temizlemedikçe, mevcut durumdaki mesuliyetleri daima ikinci sırada olacaktır.
Hasan Cemal'in yazdığı,özellikle diyarbakır cezaevinde kalan tutsakların yaşadıklarını anlattıkları bölüm; bazı şeylerin sebepsiz olmadığını,dış ülkelerin ihraç ettiği bir sorun olmadığını anlatmaya yettiği kanaatindeyim.
bu heterojen insanlar, zekatı çoğu zaman aşiret reisine v erirler...
alman bilim adamlarına göre, turanidirler...
hem "yanlış insanlarsınız, sizi sevmiyoruz, herşeyiniz yanlış" denilen hem de "hiçbir yere gidemezsiniz" denilen insanlar.
gelenekleri çökmüştür...
bugüne kadar gelenekleri olmayan etniydi. olmadan çökerek insanlık tarihinde özgün bir yere sahip olmuşlardır. saygı duyulası bir etnisitedir vesselam.