bugün

koton

antares alısveris merkezi'ndeki kotonda yaşadığım bir olay sonunda tamamen soğuduğum boktan mağaza.

kız arkadaşım, her ne kadar kazık olsa da, tarzını beğendiği için hep ordan alışverişini yapardı. yine bir gün ona hediye aldığım gömleği beğenmemesi üzerine değişime gittik. ben de oradan bir pantolon beğeniverdim. kendime pantolonu alırken, kız arkadaşımın gömleiğini de verip aynı fiyata hırka ile değiştirmek istediğimizi bildirip hırkayı aldık. kasiyer kadın ise bir tshirt gösterdi ve size çok yakışır dedi kız arkadaşıma. hayır kalsın dedik bıraktık. neyse. sonunda ne kadar dedim, pantolonu paçasını yaptırmaları için kasiyere verirken. 15 YTL fark vericeksiniz dedi. peki dedim, gömlek ve hırkayı değiştirdik kafa kafaya, pantolon da 15 lira tutmuş indirim var demek ki. gömleğin fişini de verdiler değiştirdiğime dair hırka ile, pantolonunkini de. çıktık geziyoruz aradan yarım saat geçdi 3 güvenlik ve iki koton çalışanı bizi claeres isimli mağzadan hırsızlar falan diye yaka paça götürdüler. bağır çağır, bir şekilde laf anlatmak istiyorum ne olduğu hakkında hiç bir fikrim yok ama iki adam önümüzde, üç adam arkamızda kotona kadar götürdüler bizi. neymiş hırka ve tshirt çalmışız. kasiyer karı da deli gibi azarlıyo bizi. laf anlatmak imkansız kesinlikle. aradılar taradılar hırka var sadece poşetimizde. pantolon da paçası yaptırılmak üzere onların elinde zaten. tshirt nerde diye başladılar saymaya sövmeye, sonra söz konusu tshirt soyunma odasından çıktı.ama ne bir özür dileme var ne de başka bir şey. sonra hırkayı da çaldınız verin dediler. gömlek ile değişim yapmıştım dedim, üstünde alarmı duruyo hala dediler ve alarmını çıkarmadan bize verdikleri ortaya çıktı. e madem alarmı var neden ötmedi bu alet kapıdan çıkarken. biz de çıkardık fişini gösterdik. fişi kesip para almamışız dediler. zaten değişim bu parasını verdim diyorum anlamıyorlar. müdürü çağırın diyorum müdür yok deniliyor. sonra 45dk sonunda anlaşıldı ki pantolonu gömlek ile değişim yapmışlar 15 YTL fark almışlar var hırkayı da fazladan fişini kesip bize vermişler ama parasını almamışlar. ben pantolonu paramla alıp, hırka ile gömleği değiştirmek istediğimi söylemiştim ama demek ki dinlemeden ezbere iş yapmışlar. kaldı ki pantolonu almaya geleceğim zaman paça için, durumu anlatabilirlerdi. böyle bir muamele çok fazlaydı. 15 YTL daha para istediler, verdim veçekip gittim pantolonu da aldım paçasını yaptırmadan. terzide yaptırır siz ibnelere para kaptırmam dedim. aradan aylar geçti ve aynı kotona girdik yeniden. nereye gidersek 3 çalışan bizi takip ediyordu. hala suçlarını anlayamamış, özür dilemekten aciz, işini bilmeyen, cehaletten kırım kırım kırılan sümsük elemanları çalıştırmaya devam ederlerse acaba nereye kadar devam edebilecekler hiç bir fikrim yok.