bugün

her seye fasizm damgasi vurmak

faşizmin ne demek olduğunu bilmeyen gerizekalıların ellerinde damgayla dolaşıp sağı solu yaftalaması olayıdır.

derinlemesine incelemeye gerek yok; "italya'da 1922-1943 yılları arasında etkinliğini sürdüren, meslek kuruluşlarına dayanan, devlet sınırlarını genişletmeyi amaçlayan, yetkinin, tek partinin elinde toplandığı düzen." faşizmin tanımıdır.

örneklersek hitler denilen insan bile ulus toplumcudur. entel dantel jargonunda nasyonel sosyalisttir. faşist maşist değildir.

dünya üzerinde faşizm adıyla kurulmuş tek düzen en tanınmış lideri mussolini olan italyan düzenidir.

adımı sempatiktir nedir, ipini koparan embesil kafasına göre g.tünden faşizm tanımı yapmaktadır.

esnafa dayalı ekonomik yapıya sahip tek parti düzenidir efendim bu halt. ibneleri veya kekoları sevmeyenler muhafazakar olur, nasyonel olur ne bileyim; ama faşist olmaz. olamaz.

sığ ideolojilerin sığ savunucuları tarafından en büyük faşizm belirtisi olarak gösterilen "yaftalamak" eylemi; arsızca, hayasızca kullanılmaktadır. ne saçma cehalettir, ne büyük gerizekalılıktır anlamıyorum tabi ben.