bugün

spor toto süper lig

bok gibi bir ligdir. nasil ki akepe secmeni bircok belgesele konu olabilecek kadar ilginc bir kitleyse bu ligi izleyenler de en az o kadar ilginctir. hatta bana gore bu ligi izleyenler 10 numara gerizekalidir. ancak akepe kitlesi icin ayni ifadeleri kullanamam.

oncelikli olarak turkiye'deki takim tutma kulturu dunyanin hicbir yerinde rastlayamayacaginiz turdendir. zira ulkenin %90'i 3 buyuk kulubu tutar. hatta %70'i ya gs'yi ya da fb'yi tutmaktadir. cunku bunlar cok sampiyon olmuslar ve kitleleri de bu dogrultuda artmistir. tabi yarin birgun bjk 4-5 sampiyonluk farkini kapatip bunlari gecerse bu defa da onlari liste basinda gorebilirsiniz. cok iyi hatirlarim, 90'lar gs ve bjk arasinda gecip fb devre disi kalinca o kusakta fb'yi tutanlar soykirima ugramiscasina azalmisti.

sonuc olarak memleketinizin takimi hangi ligte olursa olsun onu desteklemeniz gerekirdi de diyemeyecegim. Mesela ben bir konyali olsaydim kuvvetle muhtemel konyaspor'u desteklemezdim.
neme lazim cihatcilarla isim olmaz. amaaa sirf daha cok sampiyon oldular diye 3 buyukleri de desteklemem. borusu ancak turkiye'de oten, hicbir felsefesi ya da ilkesi olmayan bu skimsonik sozde buyukleri desteklemek icin hicbir sebep goremiyorum. ve bu ligte oynayan 3.sinif yabancilara verilen paralari gordukce ulkede ne kadar keriz oldugunu daha iyi idrak ediyorum.