bugün

yok be kardeşim bunlar hep iddia. her yıl bu 20 takım muhabbeti açılır sonrada bir bok çıkmaz.
22 dir o 21 olsa duramazsın.
bende sadece iddiadan ibaret olduğunu düşünüyorum. spor basınına bakarsanız çoktan messi fenerbahçe'ye, ronaldo galatasaray'a, neymar'da beşiktaş'a gelmişti bile. *
takım sayısı artacaksa çözüm 3 takım düşürüp 5 takımı yükseltmektir. ama sezon başında planlanarak yapılmalıdır. sezon devam ederken düşen çıkan takım sayısı değiştirilir mi? tüzüke aykırı olur en başta.
maçlar 18 değil 23 kişilik kadro ile oynanması lazım.

mesela maç 3-0, 4-0 oldu. hoca kenardaki genç oyunculara şans verebilir. 10 dakika bile oynasa genç oyuncuların gelişimi için katkı olacaktır.
osmanlı olm orantıyı niye bozuyon?
görsel
Besiktasimin nisan ayi icinde sampiyonlugunu ilan edecegi lig.
Son yarım saatte oyuna girmiş ve bir bok yapmamış erdem'in ne işi var o takımda? Saçmalığa bak amk.
zevksiz ve tadı olmayan 2016-2017 senesi.
mete kalkavan, barış şimşek, fırat aydunus ve bülent yıldırımın bireysel performanslarla damga vurduğu lig.
Hahhahahha.

Acınacak haldesiniz lan

Edit: bak ya silip gitti. Tipik fenevli işte
bein süper lig, olmasını beklediğim lig.
"qatar süper vallah ligi " de olabilir.
görsel
Emir temim süper ligi olmalı.
bu sezon* itibari ile çok iyi başlamıştır.

maçlar bol gollü geçiyor.

fukara ligimiz de açık bir yükselme var. anadolu takımları dahil bir çok takım iyi transferler yaptı.

umarım böyle devam eder ve güzel sezonlar izleriz.
amk'un milli arasından sonra yeniden heyacan başlıyor.

yaa galatasarayin maçı olmayinca hafta sonunun bir anlamı kalmıyor.

hayat boş sanki.
avrupa'daki karşılığı italya 3. ligi olan vasat lig.
40 fırın ekmek yemesi gereken ligdir. özeleştiri şart.
Bence 18 takımlı olması saçmadır. Gs, fb, bjk üçlüsü ile bir istanbul ligi kurulsun 30 hafta birbirleriyle vuruşsunlar.
Ligin gediklisi Gençlerbirliği nin küme düştüğü ligtir.
Adamlar bizden üç puan aldı yine de küme düştü mk.
(Şampiyon spor)
bok gibi bir ligdir. nasil ki akepe secmeni bircok belgesele konu olabilecek kadar ilginc bir kitleyse bu ligi izleyenler de en az o kadar ilginctir. hatta bana gore bu ligi izleyenler 10 numara gerizekalidir. ancak akepe kitlesi icin ayni ifadeleri kullanamam.

oncelikli olarak turkiye'deki takim tutma kulturu dunyanin hicbir yerinde rastlayamayacaginiz turdendir. zira ulkenin %90'i 3 buyuk kulubu tutar. hatta %70'i ya gs'yi ya da fb'yi tutmaktadir. cunku bunlar cok sampiyon olmuslar ve kitleleri de bu dogrultuda artmistir. tabi yarin birgun bjk 4-5 sampiyonluk farkini kapatip bunlari gecerse bu defa da onlari liste basinda gorebilirsiniz. cok iyi hatirlarim, 90'lar gs ve bjk arasinda gecip fb devre disi kalinca o kusakta fb'yi tutanlar soykirima ugramiscasina azalmisti.

sonuc olarak memleketinizin takimi hangi ligte olursa olsun onu desteklemeniz gerekirdi de diyemeyecegim. Mesela ben bir konyali olsaydim kuvvetle muhtemel konyaspor'u desteklemezdim.
neme lazim cihatcilarla isim olmaz. amaaa sirf daha cok sampiyon oldular diye 3 buyukleri de desteklemem. borusu ancak turkiye'de oten, hicbir felsefesi ya da ilkesi olmayan bu skimsonik sozde buyukleri desteklemek icin hicbir sebep goremiyorum. ve bu ligte oynayan 3.sinif yabancilara verilen paralari gordukce ulkede ne kadar keriz oldugunu daha iyi idrak ediyorum.
Dünyanın en leş futbolundan birinin oynandığı vasat altı lig.

Orada allah muhammed gibi premier league dururken şunu izlemek..
çok boktan bir ligtir.
18-19 sezonunun şampiyonu galatasaray’dır.

Dinlene dinlene, eğlene eğlene şampiyonluk geliyor.

#hedef22