bugün

asla gerçek olmayacağını bildiğin hayaller

Keşke dünyaya bir saksı olarak gelseydim. Öyle ahım şahım bir saksıda olmak istemezdim, normal işlevimi görsem yeterliydi. Aileye sahip olmazdım, arkadaşlarım olmazdı, kimseyi yük olmazdım, kimse bana muhtaç olmazdı. Sıfır beklenti yani. Saksı gibi yaşamak dedikleri bu olsa gerek. Beni pencere veya balkon kenarının renksiz bir köşesini renklendirmek için kullanırlardı. Ne vardı saksı olsaydım. Tüm sorumluluğum içimde ki çiçeğin yuvası olmak olurdu, sulandığı zaman mis gibi toprak kokusunu çekerdim içime. Fotosentez yapmasını izlerdim belki ona da bu hayat ağır geliyordur fotosentez yapmaktan sıkılmıştır kimse sormuyor çiçeğe bir derdin mi var diye. Ben saksı olsam sorardım, bak kardeş derdim, herkesin kendine göre bir derdi vardır anlatmak istemiyor olabilirsin problem yok bende anlatmayı sevmem ama en azından duygularına ortak olabilirim ya da birlikte küfür edebiliriz malum aynı hayatı yaşıyoruz, ben hiç bir şeye muhtaç olmamak için saksı olmayı dilemiştim ama saksı olarak var olabilmem için bile sana ihtiyacım var sen de aynı şekilde hayatta kalabilmek için bana muhtaçsın. En azından geçim derdimiz yok, durduğumuz yer belli benzine anasının amı gibi zam geliyor sen çiçek olarak iyisin bende saksı olarak inan bana yaşayabileceğin en güzel hayat bu ama yine de ben solmak istiyorum diyorsan bir şey diyemem senin kendi kararın ama ucundan köşesinden beni de düşünmen lazım sonuçta birlikte bir yola çıktık.
(bkz: Hala okuyor musun)