bugün

pikap alacaklara tavsiyeler

öncelikle pikap alma arzunuz bir özentilik mi buna karar verin.

malum insan günümüzde "pazarlama tekniklerinin" etkisinde kalarak aslında ilgisinin olmadığı bir çok şeye sahip olma arzusuna kapılabiliyor.

buna benim bir aralar fotoğraf makinalarına olan ilgim örnek verilebilir.

yok diyorsanız ki "ben ciddiyim" o zaman sizin için naçizane önerilerim aşağıdadır.

- çin malı pikaplardan uzak durun
- olaya nostaljik bri hava katmak istiyorsanız öyle retro havası verilmiş yeni model pikaplardansa eski model kaliteli bir pikap'a yönelin
- nostaljik şeylere ilgisi olanları kazıklama sevdalısı olan bir "tüccardan" değil gerçekten bu işi severek yapan birinden pikap satın alın
- eski model pikapların kendinden hoparlör sahibi olmadıklarını ve ayrıca bir amfi ve ses sistemi ihtiyacınız olacağını unutmayın
- pikap aldığınızda bununla birlikte plaklar içinde ciddi bir bütçe ayırmanız gerektiğini unutmayın
- pikapların ve plakların bakımlarının olduğunu göz ardı etmeyin
- hep işin zorluğundan bahsettin, hiç mi iyi yanı yok diyen suser'lara;
* eve gelen arkadaşlarınızla çok sevdiğiniz bir parçayı dinlemenin hazzı anlatılamaz
* kız arkadaşınızla ikinizinde sevdiği bir parça eşliğinde salonda dans etme hazzını anlatmaya dil bilgim yetersiz
* çok sevdiğiniz bir plak'a çok makul bir fiyata sahafta denk gelirseniz mest olursunuz

dipnot: şuan kullandığım 1975 telefunken pikapıma yine bu sözlükte yazar olan emre abi sayesinde ulaştığımı belirtmek isterim. saygılar emre abi. iyi ki tanıştık. bu sözlüğün bana kazandırdığı güzel adam.