bugün

fifa 18

Türk ligininde olduğu futbol oyunudur.

Fifa 99'da başlayıp en son sanırım Fifa 2008 oynamıştım. O zaman yön tuşları ve asdqwez tuşları ile oynanan muhteşem oyundu.Sanırım fifa 2009'du. koşma tuşunu w dan e ye aldığında ve bana değiştirme şansı vermediğinde benim için pc de fifa bitmişti.

Bir can sıkıntısı filan yükledim fifa 18'i ve şimdi ise 800 tuşla oynanan bir oyuna döndüğünü görünce şaşırdım kaldım doğrusu. Oyunun başlangıcında sizi maçın ortasına bırakıyor ya hani oynayanlar bilir, ronaldonun frikiği ile başa baş kalıyorsunuz. Ne yapsam yön veremedim topa, sonra elim mause gitti hassiktir oldum mause nedir futbol oyununda. Sonra yanlışlıkla topa vurdum pozisyon öldü, Neyse karşı kaleci başlatınca oyunu bir türlü topa yön veremiyorum. ayarlara girdim, klavye düzenini gördüm bir kez daha hassiktir çektim ve neydin ne oldun dedim. Klavye düzeninde bir de klasik yazıyor. Bu nasıl klasik dedim kendi kendime. Nerwde bizim asd ile oynadığımız oyun nerede sen. jklı düzeni, bir de ctrl, sift, caps lock düzeni, space düzeni filan bir türlü elimi ısındıramadım. 1 2 maç yaptım ama istediğim gibi bir türlü hevesimi alamadım. bunu oynamak için muhakkak bir gamepad şart sanırım. Demem o dur ki futbol oyunu 30 tuşla oynanmaz lan vallaha bak, yap asd gitsin o zaman keyif veriyordu, o zaman daha güzeldi. Yeni sisteme bir türlü ayak uyduramayan biriyim sanırım.