bugün

ben bu yazıyı sana yazdım

ben bunu sana mı yazıyorum ? bilmem beğenirsen al. tüketilebiliyor her şey , gülmek mesela , ağlamak mesela, iyilik mesela , kötülük mesela , yollar mesela ,zaman mesela, hayat mesela , bir saat , bir bakış...

harcanabilir her şey , para mesela , adam mesela , cinslerden öte insan mesela , toprak mesela ,sevgi mesela, umut mesela , hayaller mesela...

unutuluyor her şey aslında , bir pencere kapatılabiliyor , bir okulda zil çalıyor tekrar çalıyor ve takrar çalıyor, mevsimler değişiyor , hayat bir çocukluk korkusu olarak kalmıyor, ütü bir gömlek eskiyebliyor ve yenisi geliyor, zaman unutuluyor , yıldızlara bakılabiliyor sonra tekrar unutuluyor...

bir bisiklet dengede tutlabiliyor , sebepsizce itilebiliyor sevgi, bir sigara ellerimde unutulabiliyor , külleri aklıma getiriyor varlığını, başım yastıkta karanlık hatırlatıyor uyumam gerektiğini ve tüm zaman seni...

bir bayram sabahı kadar heycanlı , ceplerim harçlık boşluğunda , ayakkabılarım gıcır, ipleri yanlara sarkmış, öpülen ellerin sevgisi kadar masumluğum, seni gördüğüm kadar kızaran yüzüm, avuçlarıma dolan kocaman şekerler , ikindisinde kalıyor güzel yüzün , bir akşam ezanıyla düşüncelerime...

artık uyumaya çalışıyorum , artık nedensiz kızabiliyorum ve fark ettim artık pek gülmüyorum...