bugün

rodos

Marmaris, bodrum ve fethiye'den feribotla gedebileceğiniz 12 adalar ilinin merkezi olan yunan adası. Bence güneybatı kıyılarımızda turizm işletmeciliği yapan herkesin staj babında 1 hafta tatil yapması gereken bir turizm beldesi. işletmeciler ve ada halkı tarafından turizm o kadar özümsenmiş ki kendinizi bir nezaket yumağında hissediyorsunuz.Eski şehrinin sokaklarında ortaçağı iliklerinize kadar yaşayabileceğiniz,güzel dolu güzel beachlerinde yayılabileceğiniz çok sevimli bulduğum bir yer. hem kısa bir gezi olsun diye 2 günlük tatil yapabileceğiniz hem de 1 ay boyunca kalıp suyunu çıkarıp sıkılmayacağınız bir yer izlenimi veriyor. Bir gün tekrar gitmek niyetindeyim. Eğer euro'nun 1.8 TL falan olduğu dönemde para kazanmaya başlasaydım suyunu çıkarırdım buranın ama orada harcadığım tek kuruşa da acıkmadım şimdi. Kötü planlanmış bir geziyle bile sizi memnun edebilecek kapasitede bir tarihi ve doğal dokusu var rodos'un. Bence gitmek isteyenler kapıda vize fırsatı varken gitsinler en azından. Çünkü marmarise döndüğümüzde ayağımızın tozuyla Türkiye istatistik kurumu'nun yapmış olduğu bir ankette ısrarla konaklamaları, yemeye, içmeye, ona buna ne kadar para harcadığımız sorgulandı ki bu da devletlularımızın buraya gidip ağız tadıyla 2 gün tatil yapmaya çalışan orta sınıf genç memur takımının parasına göz diktiğinin göstergesi bence. Ya yeni vergiler düzenlenecek çıkışla ilgili ya da döviz kaçağı oluyor deyip kapıda vize olayını yenilemeyecekler.