bugün

din hocalarini cildirtacak sorular

şöyle örneklendirilebilir: hocam şimdi cennetin kapısında yılanlar bekçi ya, kapının altında da küçük bir delik var. şeytan gelip yılanı kandırıyor ve yılanın ağzına saklanıp cennete giriyor ya, hah işte tam burda aklıma şu sorular takılıyor: şimdi bu şeytan yılanın ağzına girebilecek kadar ufalabiliyorsa neden cennete yılanın ağzında giriyor kendi kendine giremiyor mu,
şeytan yılanı ne söyleyerek kandırıyor, yılanların özel güvenlik eğitimleri falan yok mu?
cennetin kapısının altında neden küçük bir delik var? kim yapmış, niye tamir edilmiyor?
bi de niye cennetin kapısında yılanlar bekçi oluyor? eli yok kolu yok, girmek isteyeni ısırarak mı engelliyor? zebaniler falan daha iyi güvenlik sağlamaz mı?
Şunuda hiç anlamıyorum ki şeytan nasıl elini kolunu sallayarak cennetin kapısına gelip yılanla muhabbete giriyor? aralarında eski bir ahbaplık mı var?
cennetin güvenlik sistemi bu kadar zayıfsa biz niye cennete gitmeye çalışıyoruz?
şeytan salak mı, yılan tarafından ısırılma, ağız kokusu, bide iki büklüm eciş bücüş oluyor, başka bir yol bulamaz mı?
son olarak cennete gitmek isteyen biri olarak cennet kapısının altındaki delik tamir edilmiş midir? cennet kapısında hala yılanlar mı bekçi ben yılandan çok korkuyorum da?