bugün

evrim teorisini bilimin temeli sanan tip

kabul etsekte etmesekte öyledir malesefki. bütün bilim pozitif ve sosyal bilimler evrim teorisi üstüne kuruludur. heisenberg diye bir adam geldi belirsizlik teorisiyle bütün fiziği altüst etti. varolan madde yok olabiliyor yok olan bir madde var olabiliyor, yada madde aynı anda iki farklı formda bulunabiliyor dedi. yok kardeşim ozaman elektron madde mi ki sen şimdi böyle dedin hadi bunu tartışalım dediler. einstein a kadar zamanın döngüsel olduğu kabul ediliyordu. (newton fiziği) ama artık uzay zaman doğrusaldır deniliyor. ha ben hala döngüsel olduğuna inanıyorum o başka. demem o ki fizik matematik teorileri bile altüst olabiliyor ama bu teori koşullar ne olursa olsun her daim evrilebiliyor. teorinin beni rahatsız eden tek kısmı bu keza hiçbir ideolojim veya ait hissetiğim grup yok. anlaşılan bilimde biz daha iyisini bulana kadar en iyisi bu kardeşim mantığıyla ilerliyor.
bu arada son antropoji sonuçlarına göre üç değil beş insan ırkı var ve her ırk farklı maymun türünden geliyor. tabi bunların en mükemmeli neonderthaller. niye mi avrupalıların atası onlar. yakında avrupalı beyaz insanın evriminin en üst segmentlerinde olduğunu, diğerlerinin evrimin daha alt segmentlerinde olduğunu duyabiliriz yani. şaşırmayalım diye söylüyorum. korkunç gerçek şu ki (şimdilik sadece sosyalbilimler diyelim) sosyal bilimlerde küresel siyaset gibi ırkçılık ve faşizm yönünde ilerliyor malesef.