bugün

dolar neden yükselir etkisi ne olur

beyinsiz çomarların uğramadığı başlıklarda başı çekecek olandır. gelseler bile bu beyinsizler "yazı uzun" diye okumayacağı için bakıp çıkacaklardır. zaten bu it sürülerinin bu cehaleti yüzüne bu haldeyiz ya.

durumun bu noktaya gelmesindeki en büyük nedenlerden birisi "beton"dur. inşaat ve yola dayalı bir politika ve buna alkış tutam rezil bir kitle yüzüne çöküş başladı.
saman bile ithal edecek kadar zavallı bir duruma geldik ama adamlar hala imf borcunu ödedik diye zırvalıyor.

hayır benim anlamadım * akp ve tayyip el de ne varsa sattı, tarım ve hayvancılığı adeta öldürdü. üretim hak getire. fabrika açılışında göremedik. varsa yoksa yol ve köprü.
bunlar yetmezmiş gibi faiz arttırımı doları ve ülkeyi rahatlatacakken, aksine indirin diye baskı yapıyor. merkez bankası korkudan işlem yapamıyor.

yani anladınız aslında. aklımdakini yazsam gg olur, bir sürü şey olur. yani burada ekonomik kıstas kasarak, sonuç kısmını yazmak istemedik. arkadaş sonuç kısmını yazmış ben de giriş ve gelişmesini yazayım dedim.