bugün

ilk defa uçağa bineceklere tavsiyeler

uzun yol yapiyorsaniz:
-boyunluk, goz bandi ve kulak tikaci almaniz kesinlikle tavsiye olunur.
-ucaga binmeden once yiyip, icmemeniz ve tuvaleti kullanmaniz tavsiye olunur. lakin surekli otur kalk sikinti oluyor.
-cam kenari ve ucagin burun tarafinda oturursaniz ucak cakilinca yasama ihtimaliniz daha yuksek olur. saka yaptim, bilmiyorum o kadar ama manzaraniz iyi olur ve once inersiniz.
-koridor tarafi cok sikici. yaniniza laptop alabilirsiniz. telefonu ucagin kalkisini ve inisini cekmek icin acik tutabilirsiniz.
-'pasta or chicken' derlerse 'pasta' diyip 'pasta yiyim bari' demeyin, makarna oluyor kendileri.
-alkol servis edilirse icmeyin cunku halisunasyona neden oluyor desem de inanmayin, sanmiyorum oyle biseye neden olduguna. haram oldugu icin icmeyin.
-cam kenarinda oturuyorsaniz bir sure sonra herkes camin penceresini kapiyor uyumak icin. siz acik unutursaniz cok kufur yer, ucagin icini gunduze cevirirsiniz.
-ucaklar tirbulansa girebilir, iner cikar manevra yapar, korkuyorsaniz bunlardan kabin gorevlilerine soyleyin, ve kendinize iyi telkinler verin. lakin yolda yururken olme ihtimaliniz ucak kazasinda olme ihtimalinizden daha yuksek.
have a safe trip.