bugün

köy hayatı

sanallıktan,yapmacıklıktan öte herşeyin samimi olduğu,ilişkilerin el değmediği insanların birbirini tanıdığı,arkadan vurma güdüsünün olmadığı en süper yaşam.sıkıntı yoktur,çile yoktur,küçük bir eviniz vardır yanında hayvanlarınızın yaşadığı kulübe,ha bir de bahçeniz vardır üzerinde sebzelerin yetiştiği meyve ağaçlarının yazın sizin için gölgesini sunduğu.komşularınız vardır,cahillerdir okumamışlardır belki,ama hayatda dair,insan ilişkilerine dair her konu hakkında hepsi birer uzmandır birer profesördür belki de.paylaşmak nedir bilen insanlardır komşularınız,yarım ekmeği bölen insanlardır her biri,darda kaldığınız vakit belki kollarındaki bilezikleri bozduracak kadar,kenardaki kefen parasını feda edecek kadar cömert insanları vardır köy hayatının.tamamen huzurdur,rahatlıktır.hayatın bence olması gerektiği gibidir köy hayatı.içinde hiç bulunmadığım fakat her daim hayalini kurduğum yaşam oldu kimi zaman,bazen bir çoban olup koyunlara,ineklere kaval çalmayı istedim,bazen yaşlı bir dede olup köy kahvesinde çay yudumlamayı istedim.ya da küçü bir çocuk olup kırlarda şuursuzca koşmayı istedim.isteklerim kolay gibi görünse de hepsi zor aslında,burdan kopup oraya ayak uydurabilmek,bağımlısı olduğumuz internet denilen zehirden kurtulmak,yapmayı çok isterdim,fakat yarım saat bile internetsiz olamadığım,tembellikten yürümek bile istemediğim aklıma gelirse bu da sadece pek çok şey gibi hayallerle sınırlı kalıyor.hayal bitiyor,ben gene bilgisayar başına geçiyorum bu monoton yaşamıma devam ediyorum..