bugün

sözlük yazarlarının itirafları

* küçükken her meyvenin sebzenin baş harfini o meyvenin vitamini sanıyordum. Havuç h vitamini mesela. Hiyar da h vitamini. Şeklen benziyorlar diye kafamda senaryo bile kurmuştum.

* ilkokul 1. sınıfta sınıf fotoğrafının çekileceği gün okula gidememiştim hasta olduğum için.. fotoğrafı aldıktan sonra hoşlandığım kızın yanına cin ali tarzında kendimi çizip okla ismimi yazmıştım.

* ilkokul 2 de sevdiğim kızın yakalığının aynısını aldırmıştım kendime. 1 gün giydim, sonra dalga konusu oldum. sevdiğim kızı güldürme işini yanlış anlamışım.

* çok bunaldığım zamanlar yalnız kalmaya çalışıyorum. Ev arkadaşlarımı evden uzaklastirip bağıra çağıra şarkı söylüyorum.

* lise yıllarımın bir bölümü çevremdeki insanlara stratovarius un forever şarkısını beğendirmeye çalışmakla geçti.

* elimde bir sihirli değnek olsa o değnekle annem yün çırpardı.

* küçükken yıldızları çok seyrederdim. babam bizim oğlan astronot olacak diye dalga geçermiş benle. ben de astronot olacağım sanıyordum bir zamanlar.

* bir gün babamla köydeyken yıldızları seyrediyoruz. damdaki kanepede uzanmışız beraber. babama yıldızları soruyorum tek tek gösteriyor. sonra diyor ki aslında bu yıldızlardan bazıları yok. kulağımı yere kadar çekse de inandıramaz o yıldızların olmadığına beni. ama diyor ki, bak mesele şu en parlağı belki de yıllar önce söndü. çok uzakta olduğu için ışığı bize ancak ulaşabiliyor. o zamanlar her nasılsa bunu anlayıp üzülüyorum.. ilk hayal kırıklıklarımdandır.

* ders çalışmamak için 10 saat yokuş yukarı koşabilirim.

* abartma gibi bir huyum vardır. *
* sevdim mi sapina kadar severim. O sap içime kacar genelde.

* şöyle geriye doğru baktığımda görüyorum ki * güzel gülüşlü kadınları sevmişim hep. ben bir gülümsemenin peşine düştüm çoğu kez..

* insanlar hakkında kendi kafamda muhakeme yapmam, yapanı da sevmem.

* klasik müziği alarm yapip uykumu daha derinlestirdiğim olmuştur.

* hiçbir zaman midye dolma yiyemeyecegimi düşünürüm.

* şu sıralar çok acayip rüyalar görüyorum.. anlatsam yuh dersiniz.

* küçükken salçalı ekmek sürmüştüm bir kez kendime. normalde hep annem sürerdi. tattığım an anladım ki anneler salçalı ekmeğe bile sevgisini katıyor. --acı biber salçasıymış--

* rafaello isimli çikolata için yazın almanyaya gideceğim. --yabancı dil ikinci plan--

* futbolu çok sevmeme karşın soguttular, taraftari medyasi baskanlari vs.

* şu sıralar djarum black icsem mi içmesem mi diye düşünmekteyim. Tadına bakip çıkacağım.

* dışarı çıkıp saatlerce amaçsız yürümeyi severim. Aksam 9 dan sonra ama.

* gözlerim küçük. 6-7 sene evvel lens takarken cok zorlanirdim.

* yolda olmayi cok severim. Az yakan araba lazim ama.

* hayat hiç umduğum gibi gitmedi.

* ben de hiç umulan gibi olmadım.

* benden ne umduklarini da tam olarak bilemedim aslında.

* iyi bir insan ol. Hayattaki tek amacım.

* ve son olarak iyi bir insan olamadığımi düşünüyorum.