bugün

fethullah gülen cemaati

bu cemaate mensup koyunların beyni çeşitli kaset ve cd'lerle çıkartılmış yerine çarpık bir işleyişle çalışan makinalar konulmuştur. ha nasıl böyle birşey diyebiliyorsun. onlar kendini ilme irfana adamış kimseler, baksana cemaate mensup koyunların nasıl başarıları var diye savunan cemaat-i koyun(f tipi cemaatçi), o adamları devlet size sahiplenin şunları diye göndermeseydi. o başarılar bireysel kalacaktı. şimdi bu cemaatin çarpık mentalitesine girersek hiç çıkamayız. ama ne derler bu cemaatin içinde "cemaat ol ki birini işlediği sevap cemaat olmandan dolayı sana da yazılsın"(ya günahlar derin bir suskunluk) çarpıklığına gelince said kurdinin kitaplarında yazmıyor olabilir ancak allah'ın kitabında kimsenin amelinin kimseye iyi olsun kötü olsun geçmeyeceğini yazar ki bu cemaatçi koyun organizmalarının okuyamadıkları bir ifadedir. yan gel yat sevaplar cepte ee peki ?? "pekisi yok ben cemaatteyim o kadar". bu olayımızın sadece temel kısmı, başarılılar kısmınında bu cemaatçiler tarafından hüpletilmesi (bkz: hortumculuk)bu kişiye devletin sunması gereken olanakların sunulmaması burada parantez açmak istiyorum ki başarılı öğrencilerin cemaat kucağına atılması öyle ya da böyle her iktidar döneminde devlet eliyle olmuştur. ortaokulda yaşadığım bir gözleme dayanarak söylüyorum ki bu abiler bizzat okulları araştırırlar çalışkan durumu yeterli-yetersiz öğrencileri haftasonu çay içmeye davet etmek suretiyle kendi deyimleriyle kafalarlar. (bkz: kafalamak)sonrası sonrasını biliyorsunuz işte.
çarpık işleyişli makinalarına gelelim bu makinaların içinde bir adet sayıyla 1 loop halinde ses kasedi vardır. siz onlara karşıysanız zinhar zındık, moskof, komünist olursunuz. son zamanlarda gariplerin kelime dağarcığına laik depresif girmiş ha ondan da olursunuz. ne de olsa çobanları tarafından çit içinde tutulmaktalar. tabiki sizi de çit içinde sanacaklar o ayrı mesele. ama şunu söylemek istiyorum ki kafalarında çok derin uçurumlar vardır. onlardan değilseniz uçurumun diğer kıyısındasınızdır.