bugün

ateistlerin islamı delice araştırması

şimdi bir şey derdim de neyse. küfür falan değil üşendim yazmaya uzun uzadıya. hayır aynı muhabbeti açmaktan da sıkılmadınız aynı cevaplar verildiği halde. belki sizin de kafanızı bir şeyler kurcalar da bir kıvılcıma vesile olurlar diye zaten bildikleri şeyleri yeni sorguluyormuş gibi gündeme getiriyorlardır belki ne bileyim. hem ateizmi sorgulamıyorlar nedir abi ya pmfsfkfk. neyse ben bir şey demiyorum yine. ateizmi sorgulamamaktan kasıt ergen ateizminin bunu bir moda, tartışılmaz bir ideoloji gibi bir bok düşünmeden araştırmadan belli bir gruba dahil olma psikolojisiyle savunmasıysa ona ben de karşıyım bak o konuda hemfikiriz. hatta göze sokulduğunda son derece irrite edici olabiliyor. övünülecek bir şey de değildir sonuçta. bir ateist zevk için de dinleri araştırmaya devam edebilir. yok deve daha neler görücez bakalım eştikçe diyerek de devam edebilir. insan ben her şeyi çözdüm tamam dediği anda bir şeylerin etkisine körü körüne girmiş demektir. tehlike ve manipülasyon orda başlar. uzun uzadıya yazmayacağım derken yine bir paragraf olmuş. neyse olması gereken durumdur. mitoloji de araştırılır, efsanelerin kökeni de.