metroda karşılaşılan tipler

2-3 gün önce karşılaştığım ilginç bir adamdır. ilk bakışta saçı sakalı birbirine karışmış ipsiz sapsız sarhoş belki de sokakta yaşayan bir psikopat gibi görünüyordu evet. yani ben değil de bir çok insan onu öyle görüyordu. 40-50 yaşlarında vardı sanırım kulağında da kulaklık müzik dinliyordu. benim yanımda ayakta duruyordu ve koltuklardan biri boşalınca oturmak yerine bir kadına "buyrun lütfen" diyerek yer verdi. açıkçası görünüşünden bu kibarlığı ben de beklememiştim. aynı şekilde yolculuk boyu bana da aynı kibarlıkla yer vermek istedi. sonra 2-3 kişilik bir erkek grubu bindi ve bir tanesi yanındaki benim ve o adamın da kulağı duya duya "cüzdanına filan sahip çık" dedi ve bir çok kişi birden o ilginç görünen adama sinir bozucu tiksinç tarzı bakışlarına dikti. orda o an o adamı tanımasam bile onu savunasım ve ona bakanları öldüresim geldi. bana göre o adama bu muameleyi yapanlar çok çok tiksinçti. insanlar dış görüşüne göre biraz kötü hissedebilir. ona tamam bu şekilde düşünebilirsin. ama hem böyle düşünüp hem de hiç tanımadığın bir insanın hırsız olduğu -ki hırsızlar toplum içine karışmak için toplumdan biri gibi görünür ve diğer kötü niyetliler-düşüncesine kadar ilerleyebilirsen ve böyle bir yargıya varabilirsen ben senin iyi niyetli bir "insan" olduğundan şüphe ederim. neyse nokta.