bugün

zorunlu askerliğin gereksiz olması

götünüz yiyorsa bu ortamda, kaldırın o zaman dediğim içi boş ve gerçeklerden uzak tespit.

işsizlik yüzünden askere giden ve şehit olan çocuğun anasına anlatın sonra bu durumu. deyin ki "teyze, biz kaldırdık bu askerliği. işimiz gücümüz aksıyordu, zaten kuru bir milliyetçilik olgusuydu bu. gerekli yok zorunlu askerliğe. senin oğlana olan oldu ama ne yapalım, fıtrat" söyleyin bunu o yüreği yanan anaya. sonra da Allah'tan belanızı bekleyin. zira o yaralı yürekten çıkan beddua tez zamanda tepenize inecek, yediğiniz içtiğiniz ne varsa osurta osurta kıçınızdan çıkaracaktır.

çok mu edepsiz oldum ya?

zorunuza gitti biliyorum. siktir lan diyenleriniz de olacak. küfürlerinizi peşin peşin iade ediyorum size.

ve diyorum ki; erkekseniz ve şerefli insan evladıysanız kaldırtın zorunluğu askerliği. alacağınız tepkiler karşısında 4 köşe olmuş şekilde suratlarınızı keyifle izleyeceğim. yapın hadi. 13 senedir iktidarsınız. astığınız astık kestiğiniz kestik. azıcık onurlu ve cesur olun da yapın, görelim yapabiliyor musunuz?

bu millete ettiğiniz ihanet er ya da geç cezasını bulacak. endişeniz ve kuşkunuz olmasın.

bedelli tuzluklar ortalıkta dolaşırken, buna karşın garibanın çocuğu patır patır toprağa düşerken işkembe i kübradan sallayıp "zorunlu askerlik kalksın" diye böğürmek kolay.

yapın hadi.