bugün

sözlük yazarlarının itirafları

allah insana önce sağlık versin. gerçekten başka bir şey önemli değil şu hayatta. sağlık olduktan sonra paranı da kazanırsın, yuvanı da kurarsın, seversinde sevilirsinde..

sabah kalktım hazırlandım, makyajım, saçım, püsüm tamam. gece deprem olduğundan bir korku yaşadık, dolayısıyla uykusuzlukta var biraz. dişlerimi fırçalamak için banyo ya girdim, kapıyı kilitledim. bir sancı. hızlı hızlı koşturuyor içimde. tam kalbimde. zar zor nefes almamla attım kendimi odaya. annem bir yandan, kardeşim bir yandan. başımda bir telaş. konuşamıyorumda.. yoruldum ben artık bu aynı manzarayı defalarca yaşamaktan. iyi olmak istiyorum. normal bir insan olmak istiyorum. aman kalbim fazla çarpmasın diye soğukkanlı olmaya çalışmaktan bıktım. sevincimde, üzüntümde sakin kalmaya çalışmaktan bıktım. kardiyo yapamamaktan, ip atlayamamaktan, yokuş çıkarken tıkanmaktan, en ufak şeyde yorgunluk hissetmekten, sürekli uyumak istemekten gerçekten bıktım. gerizekalı hemşirenin sen çocuk doğuramazsın, masada kalırsın sözünü hatırlamaktan bıktım. ya bunun bir çaresi olsun ya da bitsin artık çünkü böyle yaşanmıyor.