bugün

oruç tutamamak

Bir hastalık veya yukarıda bahsedilen sebeplerden ötürü oruç tutamamaktır. Ben bugünden itibaren tutmama kararı aldım günahı benim boynumadır. Bahane üretip ve bahanelerimi yazarak savunma mekanizmamı harekete geçirmek ve beynimin zihinsel buhranını engel etmek amacı ile oruç tutmama sebebimi aşağıya yazmış bulunacağım.

Yalnız başına yaşayan ve ayakta çalışan bir insanım kendi başıma yemek yapma konusunda aşırı iyi değilim özellikle sahurda iyi bir beslenme yapamıyorum , birden çok kez başım dönüyor , gözüm kararıyor ve bu iş performansımı etkiliyor. Yine işim gereği insanlarla da beraber olmam gerekiyor fakat ejderha gibi kükreyen bir mide ile insanları etkilemek bir yana insanları kaçırıyorum. Tüm Bu iş yorgunluğuyla Eve geldiğimde temizlik vs gibi şeyleri yapamıyorum , hala ayakta olacak halim kaldıysa bile kendi yemeğimi yapmaya uğraşırken o son enerjimi de harcıyorum ve açlıktan gebersem bile iftar vakti hiç birşey yiyemiyorum. O kadar dayanıklı ve nefsine hakim bir insan değilmişim demekki.