bugün

aman ha tanrı demeyin arap alınır sonra

Kendini müslüman zanneden, dini sadece sakal bırakıp anlamadığı bir dilde dualar okumaktan ibaret sanan türklere söylenmesi gereken cümle.

Sizin atalarınız, altaylardan doğdu. At sürdü o bozkırlarda. Daha islam gelmemişken dahi tarih yazdılar. Nice devletler kurdular. iskit, hun, uygur, göktürk... tanrı bize türk dedi.
Sizin atalarınız o tengri'ye inandı.
Orhun abidelerinde ilk çözülen sözcüktür tengri.

Tengri, tek kelimesi ile ilişkilidir. Tengri'nin cinsiyeti yoktur.
Yani tanrı kelimesi hem tekliği hem de cinsiyetsizliği belli eder, allah gibidir. Farksızdır.

Ya şimdi ? Tespih çekip kuranı arapça ezberlememizi söyleyen o din adamları bize tanrı demeyeceksiniz diyor.
Ve o sakalına tükürdüklerim mevla, rab, hüda kelimelerini söylüyor.

Biraz içimi dökmek istiyorum. Bakın, ben müslümanım. Neye sinirleniyorum biliyor musunuz ? Türklerin her zaman mankurt olmasına.
En çok tepemi attıran olaysa farsların hüda'sı ile türklerin tanrı'sı.

Bak, hüda fars tanrısıdır. islamiyetten önce farslar tanrılarına hüda dermiş, aynı bizim tengri dediğimiz gibi.
müslüman olduktan sonra dahi farslar hüda kelimesini terk etmedi. Evet bugün tanrıya allah diyen tek fars bulamazsınız. Hüda (yazımı khoda) derler. Benliklerini korumuşlardır.

Bak bu dize istiklal marşından geliyor;
"canı cananı bütün varımı alsın da hüda

etmesin beni tek vatanımdan dünyada cüda"

Hüda ? Hüda ? Fars tanrısı olan hüda ?
O kadar mankurt bir toplumuz ki, "bizim" istiklal marşımızda, "türklere ait" bir istiklal marşında farsların islamiyet öncesi kullandığı tanrı kelimesi geçiyor!

Neden lan, neden... biriniz bana açıklayın. Tanrı demek yerine neden farsça mevla diyorsunuz ? Neden fars tanrısının ismini kullanıyorsunuz ? Neden ibranice rab kelimesini söylüyorsunuz da, atalarınızın inancı olan tengri-tanrı kelimesini kullanmayıp, kullanana da günahkar diyorsunuz amına koyayım!

Bu kadar mı araplaştık, bu kadar mı farslaştık biz.
Her bir türkün yüzüne tükürmek gerek.

Tanrı türkü korusun.