bugün

özgecan aslan

Resmen kafamı yastığa koyamıyorum. ne diyeceğimi ne söyleyeceğimi bilmiyorum. o kadar kötüyüm ki. olanları düşünemiyorum hayal dahi edemiyorum ve ben bu durumdayken Özgecanım, melekler güzelim bu durumu yaşadı bir de düşünsene.. çok direndi. çok istedi o an orada olmamayı. çok bağırdı belki de.. çok ağladı. annesi geldi aklına. babası, kardeşi. az önce yarın görüşürüz dediği arkadaşı. ne güzel bir gün geçirmişti oysa. okul çıkışı arkadaşıyla yemek yedi. belki de ya o hırkadan ben de istiyorum dedi. evet o hoca gerçekten çok zorluyor dedi. hadi kalkalım dediler ve gün boyunca bir dünya insanın kullandığı dolmuşa el kaldırdılar. o leş onları seferi olmadığı halde aldı. çünkü namussuz şerefsiz itin tekiydi. olanları tekrar etmek bile acı veriyor bana. Özgecanım tedirgin olmuş. hangimiz yaşamıyoruz otobüste dolmuşta tek yolcu kalmanın tedirginliğini? hele bir de güzergah değiştiren bir otobüse denk geldiğinizi düşünün. bazen otobüs ilerdeki kazadan dolayı arka sokaktan gitmek zorunda kalır ya. sen de iyice dalmışsındır ama o arka sokağa girdiğinde bir irkilirsin ki o an ödün patlar. bunu cidden yaşıyoruz bayanlar olarak şaka falan değil. işte bir de o anı özgecanın gözünde düşünün. kaldı ki onun korkuları tedirginliği gerçekti, bizim tedirginliğimiz bir sonraki yolcu binimi ve ya o kazalı yolun daha sonra normal güzergahına dönüşüyle son bulurdu. ya özgecan? ya o ne yapacaktı.. kaç kere bağırdı kaç kere ne yapıyorsun sen dedi ve o şerefsiz adi o an ona ne dedi. uykularım kaçıyor. daralıyorum. birazdan seni öldüreceğini ve ya zarar vereceğini bildiğin bir adamla ıssız bir yolda olsan sen ne yapardın? şu an kalbim çarpıyor. bunun düşüncesi bile kötüyken özgecanın bunları yaşadığını düşünebiliyor musun? ben düşündükçe çıldırıyorum ağlıyorum o an oyalanıyorum o düşünceyi atmak için. ama özgecanın molası yoktu. her şey o an birazdan olacaktı. ya olacaktı ya kaçacaktı. son gücüne kadar dayandı. Melek yüzlüm.. nerden bilecekti.. nerden hissedecekti.. bugün, o dolmuşa binen ben de olabilirdim, Ayşe de Fatma da.. benim başıma gelseydi belki de özgecanım beni profilinde paylaşıp kadın cinayetlerine lanet okuyacaktı. demem o ki bu pis sapıklar yüzünden ipin ucunda yaşıyoruz. Dolmuşta kaç kere tacize uğradığımızı hiç anlatmıyorum bile. bir gün sapık birinin bunu eyleme dökmemesi için her gün dua mı etmeliyim ? of Allahım Offf.. Nur içinde yat Özgecanım.