bugün

doğduğun yerde ölmek

bu videoyu izleyerek götüm ayağına kapılmak gayet normal.somonla benzer bir yanım oduğunu sanmıyorum.bir somonla tanışıp, gelişimini izleyip, somonla iki muhabbet etme fırsatım olmadı.inandığım şey sadece, atalarımız için manevi değeri olan yerlerin, onların birşeyler hissettiği yerlerin, bir şekilde dna'ma işlenmiş olması.aynı manzaralar karşısında, aynı tepkileri verdiğimiz, evrim sürecinde aynı refleksleri kazandığımızdır.onlarla uzun süren genetik, duygusal bağları paylaştık.bir zamanlar bende sudayken, bir parçam somondu, aynı şekilde akıntıya karşı yüzdüm, saklı bir bilinçle, bilinçsizlik perdesi ardında.ilk defa burda açıkladım.somona gelene kadar, yüzlerce yıl, bütün tecrübelerimi size aktardım.istemeden de olsa sizin tecrübelerinizi emdim.doğduğu yere geri dönen, kaybını, kendini orda bulan insanları tanıdım.bir tanesinide sürüde gördüm, hala akıntıyı zorluyordu, sevindim.
http://vimeo.com/9463190

edit:kanımca, olayın bundan başka bir açıklaması her zaman başka bir yerde gizli olmalı, cevap bu ruhta gizli olmalı.başlangıcı aramak.bir kayağın varlığı ve her zaman kaynağı bulmaya çalışmak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar