bugün

müslüman olmayan cennete giremez

efendim, yazıma başlamadan evvel derince bir "ahh" çekmek istiyorum. tahsilin yalnızca cahilliği aldığını hepberaber gördük. üç kuruşluk bilgilerle büyük hadis alimleri buhara'ya ve müslim'e nasıl saldırıldığını gördük. onlara saldırdılar çünkü bu sözü onlara ait sandılar. oysa ki bu söz alemlere rahmet olarak yaratılan Hz.muhammed(sav)'a ait sahih bir hadistir. kuran-ı kerim'e çelişkili diyenleri duyduk. işte bu yüzden toplumlar için en büyük tehlike cahilliktir. işte bu yüzden güzel türkçemizde "cahil cesareti" diye bir deyim vardır.

şimdi gelelim "Cennete ancak Müslüman olan girer" mevzuuna. öncelikle bakara suresi 62. ayeti inceleyelim. yukarıda defalarca verildiği için tekrar yazmaya lüzum görmüyorum. bu ayette cennete girecek olanlar tarif edilmiştir, doğrudur. peki, bir de ali imran suresi 19. ayete bakalım;

"inned dıne indellahil islam"

yani ne demek; "Hiç şüphesiz din, Allah katında islam'dır". ayrıca yine ali imran suresinin 85. ayetinde şöyle denir;

"Kim islam'dan başka bir din ararsa asla ondan kabul edilmez. O, ahirette de kayba uğrayanlardandır"

şimdi gelelim tekrar bakara suresi 62. ayete. bu ayette bahsi geçen dinlerin tamamı -kuran-ı kerim'de de belirtildiği üzere- zaten islamdır. lakin(bu lakin önemli) yine ali imran suresi 19. ayette belirtildiği gibi;

"Kitap verilenler, ancak kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki kıskançlık ve hakka başkaldırma yüzünden ayrılığa düştüler"

ve aralarında pek azı kendilerine tebliğ edilen islama bağlı kalabildi. takdir edersiniz ki ekseriyet gayr-i müslim, hz. muhammed'i peygamber olarak tanımamaktadır. allah(c.c.)'ın "sen olmasan alemleri yaratmazdım" diye seslendiği habibini yalanlayanlara cehennem çukuru çoktan haber verilmiştir. bu ayetlerden biri zuhruf suresi 74. ayettir;

"Şüphesiz, kâfirlere Cehennem azabı ebedidir"

bu yüzdendir ki, bakara suresi 62. ayetinin içinde imana iki kez vurgu yapılarak bunun önemi ön plana çıkarılmıştır.

elbette en doğrusunu allah(c.c.) bilir.