bugün

hak ve özgürlükler hareketi

hdp'ye ve tüm kürtlere örnek olması gereken partidir. höh mikro milliyetçilik mi yapıyor? hayır! özerk yönetim veya federasyon mu talep ediyor? hayır! "anadilde eğitim olsun" mu diyor? hayır!. ortalığı birbirine mi katıyor? hayır!..

görüldüğü gibi bulgar siyasi yaşamının saygıdeğer bir partisidir. defalarca koalisyon ortağı oldu...

bazı hdp yandaşlarına ortadoğuda btö ve hdp'nin savunduğu gibi özerklik, federasyon gibi yapıların var olamayacağını, anadilde eğitim talebinin zararlı bir talep olduğunu tekrar tekrar ifade etmeye çalıştım ama anlamak istemiyorlar bir türlü...

oysa hdp, höh gibi olabilse çok daha fazla oy alabilir. bunun işaretlerini cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de gördük... hele ki alternatifsizlik ortamında çok türkün desteğini alır ve koalisyon ortağı bile olabilir. hatta politikalarını nasıl kurguladıklarına bağlı olarak uzun vadede bir koalisyon hükümetinin büyük ortağı olabilmeleri bile olmayacak iş değildir. böylesi, hem kürtler hem de türkler için en hayırlısıdır...

fakat hdp, btö'nün tahakkümü altındaki bir partidir. mikro milliyetçilikle coşturulmuş tabanları da ötesine gitmelerine izin vermiyor. yazık!...