bugün

attila

batı hun imparatorluğunun kurucusudur.tarihin en tanınmış imparatorlardandır. avrupalıları hala akıllarına geldiğinde yusuflatır.kardeşi bleda ile ülkeyi bir müddet beraber yönetmişler (bu arada atilla daha akıllıdır) ve bleda'nın ölmesiyle meydan atillaya kalmıştır.zaten bu noktadan sonra atilla olayı koparmış zamanın süper gücü batı roma imparatorluğuna savaşlar açarak kök söktürmüştür. ve milletin öve öve öküz ettiği roma imparatorluğu vergiye bağlanmıştır. daha sonra atilla pusulasını doğuya doğu roma imparatorluğuna yöneltmiş onlarında burnundan getirmiştir. derken batı romada sezarın kızı attilaya (tabiki çıkar amaçlı)benimle evlen diyerek bir nişan yüzüğü göndermiş fakat atilla cevap bile vermemiştir. (aslanım be) az zaman sonra sezar kızını istemediği birine verir bunu duyan atilla (zaten batı romanın hatasını bekiyordur) konuyu bahane ederek devasa bir ordu toplayarak batı romaya ilerler. hun ordusunu gören tırsar, gören kaçar hatta bir keresinde çocuğun birisi "anneciğim türkler" demiş ve bu söz hemen oracıkta tarih kayıtlarına geçmiştir. ordunun şanı kendisi gelmeden romaya gider. hemen kriz masası oluşturulur. "eee napcaz adamlar ciddi","bu atilla neden hoşlanır?" diye tartışırlarken cevap uzun sürmez ve arkadan bir ses "benden!" diye cevap verir " sende kimsin lan ?" diye bunlar sorarkene "lan olm benim papa der" ve ekler "olm bu adam dini bütün inançlı adam bana bişiy demez ama size ne yapar onu bilelem onun için ben bi konuşayım onunla "der ve hepsi sevinip rahatlar. sonra papa yola koyulur bi de ne görsün atillanın ordusu ufuku kaplamış geliyo. tabi geldiğine pişman olur ama görülmüştür bikere. neyse atilla bunu görür. ona "adam olun lan, eeyyt" gibilerinden mesajlar verir papa türlü yalakalıklarla onu ikna eder. atilla geri döner. biraz zaman sonrada evlenir. lakin gerdek gecesi kahpe karısı tarafından zehirlenerek hayata gözleri yumdurulur. naaşı altın tabuta konulur ve adı aklıma gelmeyen bir nehre bırakılır. sonra da impratorluk kısa zamanda çöker. şimdi kendisini elin macarı sahiplenir.