bugün

televizyon izlerken utanmak

gördüğüm ve izlediğim şeyleri yorumlama ve anlamlandırmaya başladığımdan yaştan beri istemsizce hissettiğim duygu . Başlıkta ifade edilmese bile buna facebook, twitter gibi bilimum sosyal ortamda bizi geri zekalı sanarak paylastıkları ;ego tatmininden başka bir içerik barındırmayan empati,sempati vb birçok "pati"'den eksik düşüncelerle yazılmış ,paylaşılmıs ve söylenmiş hersey beni utandıriyor.bu utanma geniş anlamda ülkenden utanmak gibi de tanımlanabilir.
Siktirgit o zaman utanıyorsan bu ülkeden diyenler olacaktır ki onlarında benimle bir noktada aynı fikirleri paylaştıklarından o kadar eminim ki.bu utancı hala hissetmemiş arkadaşları (bkz: esra erol), (bkz: seda sayan)(bkz: alişan ve çağla şikelin yaptığı herhangi bir program)(bkz: çoğu yandaş tavır takınmış herhangi bir siyaset programı)(bkz: facebookta engellemek istemediğiniz ama paylaşımları aşk sözlerinden ileriye gitmeyen cocukluk arkadaşınız) (bkz: saçma magazin programları) ve daha eklenebilecek onlarca örneği incelemeye ve tekrar düşünmeye davet ediyorum.
hala ikna olmamış arkadaşlar rahatlıkla eksileme işlemine başlayabilirler .onlar için televizyonda (bkz: bu tarz benim) adlı muhteşem program (bkz: show tv) ekranlarında yayında.keyifle izleyebilirler.