bugün

ateistlerin korkuları

bir gün ellerinde "sorgulamadan koyun gibi yaşamaktan da korkuyorlarmış"dan başka bir saldırı ve savunma silahı kalmayacak endişesi. kelimeleri burdan dizdiğinde sorgulatıyor, oradan dizdiğinde aşağılıyor. hmmm. düşündüm taşındım öyle. insan bu; sorgulamadan barkodları basıyor. düşünmek konusunda yeterli ama ve lakin inançlı birine rastlamanız imkansızdır bu korku sahiplerine göre. tek düşünebilen, sorgulayabilen bunlardır-avunmak bir sanattır-. genelde marksist olup, ateizmi yeri geldiğinde sorgulama ertesi sorgu memuru edası ile icrada üstad ı azam mevkisinden göndermelerde bulunurak pohpohlanma seanslarıan dönüştürüler. das kapital'in ekonomi-hadi felsefeyi geçtim o her halta uyar, lastiktir çekersin uzar, konuşursun önermeler burdan köye yol olur.- bölümü ile ilgili konuşalım desen, sorgulamış ya bu arkadaşlar, tık yok. sorgulamış ama, şaşkın. en amiyene tabirle sona ereyim: bırakın lan bu artistik hareketleri. gördük, test ettik. iki üç ucu açık argümanla boy göstermekle olmuyor etüd. sorguluyormuş... pöh!

edit: inanan birinden gıcık eder seviyede bir entry de korkuları arasındaymış meğer.