bugün

2014 kpss tarih sorularının tamamı tek kitapta

tanım: bir kitapta kpss tarih sorularının çoğunun benzerinin veya konu anlatımının yer almasıdır.

gelelim söze, arkadaşlar birçok tarih kitabı, hatta lise tarih kitapları zaten bu bilgilerle doludur. sınava girmemiş ve sonraki yıllarda girmeyi düşünmeyen biri olarak çıkan soruların çoğunu lise tarih bilgimle hatırlıyorum, üstelik sayısalcıydım, üstünden 5 sene geçti. konu anlatımlarına gelince; gidin bir tane üniversite hazırlık tarih konu anlatımlı kitap alın, zaten yüzde seksen aynı bilgileri içerdiğini görürsünüz.

ayrıca adam sınavdan çok önce sorularını kitap halinde yayınladığı için çalmak malmak da pek mümkün görünmüyor.

sonuçta tarih bilgisi her sene güncellenen birşey değil. bu soruların bile bir formülü var. amerika'yı yeniden keşfetmemiş adam da.

not: siz söylemeden peşin editi yapayım. ösym uygulamalarının ve başkanının son dönemdeki skandalların hepsinde payı olduğunu düşünüyorum. hele bunlar yüzünden öğrencisi olmayı 3 ay ile kaçırdığım ünal yarımağan hocam'ın hakkının yenildiğine de hepiniz şahit oldunuz. ösym'nin rezaletler içinde yüzmesinde ünal yarımağan hocanın bedduları da var gençler.
(bkz: ünal yarımağan)