bugün

hz muhammed ten arap diye bahsetmek

Birçok konuda yapılan saygısızlığın ukalalık ve çok bilmişlikle sentezlenmiş halidir.

Değer verilen kişiler ile ilgili olarak babasının oğlu, komşunun kedisiymiş gibi bahsetmek bir çok cahil türkün tercih ettiği bir davranış biçimidir.

Evet Hz. Muhammed araptır ama kainatın efendisidir.

Bu gerçeği kimse değiştiremez.

(bkz: Güneş balçıkla sıvanmaz)

Üzüntü editi : gelen eksi oylardan sözlükte epey muhammed karşıtı olduğu fikrine kapıldım. Varın eksileyin sorun değil, ben şahsen bilakis müslümanım ve Hz. Muhammedi Allahın elçisi ve kainatın efendisi olarak kabul ediyorum. Varlığı onuruna koskoca kainatın yaratıldığı yüce bir insan hakkında "arap anamızı s.kecek" şeklinde konuşulması ne bir türke yakışır, ne de bir müslümana. Hele hele sıradan bir insanmış gibi "arap" şeklinde ifade edilmesi onur kırıcıdır. Burada bizi üzen onun milliyeti ile anılmış olması değil, herhangi bir "türmüş" gibi bahsedilmesidir. Sizi çağıran babanız hakkında "pezevenk beni çağırıyor" ya da anneniz hakkında "orospu eve gelmiş" şeklinde konuşur musunuz? Konuşulmaz çünkü onlar baştacıdır. Peygamberimiz de bizim baştacımızdır. Burada Mekke kadısından ya da suud kralından bahsedilmiyor.