bugün

ilber ortaylı

2 yıl aradan sonra bana bu entry yi girme gereği hissettirmiş efsane insan. Tavrına hayran olduğum tontiş.

Bu gece (bkz: aykırı sorular)'da yine varlığı ile bütün güruhu cahil kılmayı başarmıştır. Zira kendisi karşıma geçip, ne kadar da cahilsin diye haykırsa, eyvallah hocam der, tontiş yanaklarını sıkar kaçarım.*
Bu geceki programda da yine aforizmalar döktürdü güzel beyinlim. Seçtiklerimden birkaçı şöyle:

"Hepimiz okuduğumuz okullardan dolayı yarım yamalak kaldık."

"Polisiye romanlar beyni yıkamak için birebirdir. Ben kullanmıyorum ama birebirdir."

"Gezi" sorulduğunda ise bir bomba patlattı: "Gezi bir devrimdir. Gezi ile birlikte siyasete mizah girdi. inşallah millet meclisine de girecek."dedi. Sunucu toparlamak için, "mizah dimi hocam?" Diye sordu. Bizimki "hıı hee he" diye geçistirdi.

Programı kapatırken, sunucu ilber Hoca'ya teşekkür etti ve "Neyse ki hoca bu gece bize hiç "çok cahilsin" bakışı atmadı dedi. Bunun üzerine ilber Hoca,"Ben mi bakıyormuşum öyle? Alla allaa" diyerek şaşkınlığını dile getirdi. Sanırım sosyal medyadaki capslerden fazla haberdar değil.

Keşke o capslerle olduğu kadar,anlattıklarıyla, yazdıklarıyla da popüler olabilse. Tontiş yaa.