bugün

the hobbit the desolation of smaug

kitabı okumadan izleyen herkes için bir şölen havasında geçtiğinden eminim. lakin benim gibi " nerd " tayfadansanız, filmi beğenmeme ihtimaliniz yüksek.

gelelim sebeplerine ;

--spoiler--
hacı, öncelikle ben lotr serisinde de arwen'in kahramanlıklarına takılmış bir adamdım, peter jackson'un kafasına göre iş yapmasına kızıyorum. lotd'da tom bombadil ve glorfindel'in başını yemişti, şimdi de beorn'un yemiş ve tauriel diye ne sikim olduğu belli olmayan bir elf'i eklemiş. eğer yanılmıyorsam legolas hobitte sadece bir kere kral babasının yanında gözüküyordu, tasvir ediliyordu ama konuşması yoktu diye hatırlıyorum. yanılıyor olabilirim.

dragon sahneleri çok uzun ve gereksiz. cücelerin yarım akıllarıyla bilmemkaçbinyıllık dragonu oynatması akıl alacak gibi değildi.

başka bir yerde daha okudum bu eleştiriyi ama, rohan bile görüntü olarak skindirik dururken bu göl kasabasının adeta fantastik dünyanın parisi gibi gözükmesi göz tırmaladı.

ha bir de, fire dragon'u fire ile öldürmeye çalışmak... bi ben güldüm zaten sinemada.

işin özü, tek filmlik kitabı 2 filmde versen gene olurdu da, 3 film olmadı hafız.

--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar