bugün

blind guardian şarkısı.

Out in the distance
There's so much gold
The treasure that I've found
Is more than enough
Far to the hill we've to go
Over the mountains and seas
To the old hill
Where the old dragon sleeps
Blind in the dark dungeon's night
So God please take me away from here
And Gollum shows the way right out

[Solo: Andre]

I'm alive

The dying dragon brought trouble and pain
And horror to the halls of stone
I'll take the mighty stone
And leave the dwarfs behind
Ice and fire and forest we passed
And horror in the halls of stone

Trolls in the dark
The dawn took them all
Caught in the wood
By the wooden king's men
But now I'm alone
'Cause I've made up my mind
By the spell of gold

[Lead: Andre]

The king under the mountain
Will risk the great war
Oh what a fool
He's losing control
So I am trying to find a way
Blind in the dark dungeon's night
Then darkness comes from the northern side
And Thorin clears his mind
filmi 2 bölüm halinde çekilecek olan ve isimleri; THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY ve THE HOBBIT: THERE AND BACK AGAIN şeklinde açıklanmış olan sanat eseri.
tolkien kitabı. gayet güzeldir. filmi çekilmektedir.
an itibariyle siparişini verdiğim kitap.

bu kitabı 2 kere okuyup filmi öyle izleyeceğim. yüzüklerin efendisini filmi çıkmadan 2-3 sene evel okumuştum. film çıkınca 3lemeyi bir kere daha okuyup izlemiştim çok zevk vermişti. umarım bu da öyle olur.
kitap açısından konuşmak gerekirse çok inanılmaz konusu olmasa da tolkien kaleminden çıktığından dünya harikalarınandır benim için. film açısından bakılırsa, yıllar önce haberleri çıktığında daha çok sevindiğim ve merak ettiğim ama onca yönetmen değiştirip durakladıktan sonra heyecanımı yitirdiğim filmdir kendisi. vizyona girdiğinde ilk ben giderim ama o ayrı.
kitapta geçen ve herkesin duyduğu ama hakkında düşünmediği bir şeyi paylaşmak istiyorum.

--spoiler--
+iyi sabahlar!
-bana iyi sabahlar mı diliyorsun?
-sabahın ben istesem de istemesem de iyi olduğunu mu söylüyorsun?
-yoksa bu sabah kendini iyi hissettiğini veya bunun iyi olunacak bir sabah olduğunu mu kastediyorsun?
--spoiler--

hep öyle olmaz mı?
peter jackson'ın yeni yaptığı bir açıklamaya göre iki filmlik projenin, üç filmlik bir proje dönüştürüldüğü belirtilmiştir. açıklama şöyle:

http://www.tekyuzuk.com/f...t-in-3-filmi-geliyor.html

not: tam istediğim de buydu zaten. orta dünya hikayesi hiç kalkmasın beyazperdeden.
Üçlemeye geçmesi mükemmel bir haber çünkü.

--spoiler--
Dol Guldur'un düşüşü Sauron (necromancer)'ın yükselişi ve ak divanı göreceğiz, buda kitapları okumayanlar için ciddi bir genişlik katacaktır.
--spoiler--

Üçleme olmasının bir kötü yanı da var. Oda lotr'da aynı bu şekilde ard arda aralık aylarında vizyona girmişti. Ne yazıkki fotr'den sonra her filmde izleyici sayısı düşmüştü. insanlarımız bir seri için filme gitmiyor bir tanesini izlemeleri yetiyor onlara.
filmi çıkmadan kitabının okunması gerekir.
tolkien'nin dehşetengiz hayal gücünün en sevimli yansımalarından biridir.
(ayaklar hariç)

ama tolkien nin yaşadığı döneme bakınca adamın bu hayal gücünün kaynağını görmek mümkün sanki.
o dönemdeki dünya savaşları. almanlar, inglizler, amerikalılar, doğulular vs. orta dünya diyelim.
ama tabi 10 numara. alkış !
film çıkmadan kitabı 2 kere okunmalıdır. o kadar çok isim var ki karışıyor bir yerden sonra. gerçekten muazzam bir film gelecek tabi peter jackson'a inancımız tam.

deliler gibi beklenen film.
film üçleme olacak. kimisi o tek kitaptan nasıl üçleme çıkaracak peter jackson, kesin para için yapıyor diye eleştiriyor ama pj açıkladı üçleme sadece bu kitaptan ibaret olmayacak. hobbit'den yüzüklerin efendisine kadar geçen sürede neler oldu bitti bunları da anlatacak.
bence 3 film olması çok iyi çünkü kitap kalın görünmeyebilir ama olay örgüsü, içinde bulundurduğu karakterler, mekanlar vs. bakımından 3 filmi rahatça çıkartacaktır.
merakla beklemedeyiz ilk filme az kaldı.
geçenlerde aldığım kitaptır. film çıkana kadar okumam lazım mağlum filme az kaldı. peter abi inş döktürmüştür.
tolkienin mükemmel kitaplarından biri.

hep merak etmişimdir neden 13 cüce...
her ne kadar türkçe çeviride doğaçlama abartılsa da film süper olmuştur.
filmini izledim peter jackson kitaptan farklı filme kendi yorumlarını katmıştı.
petter jackson yönetmenlik koltuğuna oturduğu 13 cüce 1 büyücü 1 de hobittin cücelerin ana vatanını geri almak için yaptıklar güzide bir macera filmidir.
türkçe dublajının siktiri boktan olduğu film.

yanlış anlaşılmasın. film kötü değil dublaj kötü.
grafikleri mükemmel, seçilen şarkılar da çok başarılı. film zaten çok başarılı, hani 10 saat olsa izlerdik, o kadar iyiydi. hiç sıkmadı, sürekliliği çok güzel ayarlamışlar, aslında biraz ne olacağını bilsen de merak ediyorsun. devam filmlerini heyecanla beklemekteyim.
yüzüklerin efendisi gibi kaliteli bir film. izlerken sıkılmıyorsunuz. yüzüklerin efendisi 1 den eksiği aragon ve legolas gibi karizmatik oyuncu eksikliği
bugün gideceğim film yüzüklerin efendisinin devam filmi. orta dünyada geçen ve cücelerin ejderhadan hazinelerini geri alma macerasını anlatan tolkien romanı.
bugün ankamall'de izlemeye gittiğimiz film. neymiş efendim imax salonu arızalıymış. sikerim öyle işi dedim filme küstüm. onun ne suçu varsa? yarın panora'da gitmeyi düşünüyorum.
gitmeyi çok isteyip gidemediğim filmdir. Yüzüklerin Efendisi bitti diye üzülüyorduk bu ilaç gibi geldi. Harika bir film olduğundan hiç bir şüphem yok. Gandalf'ı özlemiştim hem.
3d olup olmadığını anlamadığım film. Artık her filmin 3d olmasını normal karşılıyorum. Ama arkadaş! Silent Hill 2 filminde altyazıların önünden kucağına kül yağıyormuş hissini yaşayıp sonra, çok çok güzel Hobbit filminde, illa ki 3d olarak piyasaya sunacağız diye, sadece arka plan ön plan perspektif farkıyla gelmesinler bana.
thorin'in 10 cüneyt arkın kuvvetinde olduğu mükemmel film. 3d olmasa da olurmuş pek bir farkını göremedik.

sadece kili için bile izlenebilir. hatta görüntüyü durdurup öylece seyredilebilir, evin bir köşesine biblo niyetine koyulabilir.