bugün

sozluk yazarlarindan oykuler

bölüm - 3

16 temmuz 2006
13:45 koroner yoğun bakım ünitesi

- kalp duruyor .. perikard kesildi
- akciğer kalp makinesi hazır
- solunumu başlatın
- makineye bağlı solunum ve nabız başlatıldı
- göğüs grefti hazır damarı kesiyoruz
- kalp durdu

---

Flashback 17 haziran 2006 18:01 cafe istanbul

- bizim hesap ne kadar
- Toprak lütfen ..
- yaa tamam bu sefer ben verim bi daha ki sefere sen kapatırsın hesabı ( bi daha hiç gelmeyecektik ki ! )
- ama ben çağırdım seni buraya
- abi sen buradan alır mısın .. memleket nere Giresun mu
- yok Konyalıyım ben
- yaaa hemşeriymişiz o yüzden buradan alın hesabı hem ben getirdim arkadaşı
- abla senden alırsak parayı bi daha getirmezsin kimseyi en iyisi biz arkadaştan alalım
- yaa gördün mü
- ufff
---

16 temmuz 2006
13:49 koroner yoğun bakım ünitesi

- buzlar hazır mı kızım
- hazır hocam buyrun
- kalp haznesine ve kalbin etrafına buz yerleştiriliyoruz

---

Flashback 17 haziran 2006 18:25 mısır çarşısı büfe önü

- buz mu bunun içindeki .. buzu mikserden geçirip toz gibi yapmış adamlar .. türk ticari zekası işte
- evet abi
- pembe olan neli
- çilekli abla
- kahverengi de kahveli olmalı
- evet
- ben çilekli sevmiyorum
- bize iki tane kahveli verir misin ?
- tabi ... buyrun

18:32 yeni camii arkası

- bi yere otursak Yağmur ben böyle ayakta .. bunlar elimizde
- a evet fark ettim .. şuraya oturalım
- senin kahvenin buzları erimiyor mu
- yok anca böyle ezmek lazım bak bunu dinlesene bi tak şunu kulağına
- çok güzel kim söylüyo bunu
- nada .. şu hani karşı pencere filminde vardı ya soundtrackler .. filmdeki şarkılardan birisi bu
- güzelmiş
---
16 temmuz 2006
14:10 koroner yoğun bakım ünitesi

- koroner artere kesi yapılıyor
- bacaktan alınan toplardamar grefti artere dikiliyor
- kızım anastamos açık mı kontrol edin
- anastomoz açık hocam
- aman dikkat edin yırtılma olmasın
- dikiş bağlanıyor
- diğer koroner arterin kesisine başlandı
- sol koldan alınan atardamar grefti hazır mı
- hazır hocam
- atardamar grefti diğer koroner arter ile birleştiriliyor .. kızım terimi siler misin
- anastomuzu kontrol edin
- anastomoz açık

---

flashback 20 haziran 2006 23:19 msn messenger

- yo hayır hani geçenlerde kötüyüm diyordun ya
- Yağmur lafı fazla dolaştırmak istemiyorum artık .. bilmem şok mu olursun artık başka bi travma mı geçirirsin benim hoşlandığım kişi sensin
- ( 4 dk sonra ) uff Toprak naptın sen
- Yağmur bana karşılık vermek zorunda değilsin bu sadece benim içimden gelen bi şeydi .. sen yine arkadaş kalma moduna da geçebilirsin .. yani nasıl istersen öyle olur .. benimkisi bi teklif değil.. sadece söylemek istedim .. en azından söyleyebilecek kadar cesaretimin olduğunu farkettim bir an için.. bundan sonrası yine senin istediğin gibi devam eder ..
- Nefret ediyorum bu sözden .. şimdiye kadar benim istediğim şekilde gelişmedi ama şimdi benim istediğim gibi devam edicek öyle mi ? ne ala
- tercih senin değil mi ? hayat senin değil mi yürüdüğün yol sana ait değil mi ? seni tutup da kolundan çekmiyorum sadece hoşlandığımı söylüyorum istersen benimle beraber yürürsün bu hayat yolunda istersen devam edersin dilediğin gibi dilediğin kişiyle .. nefes alamıyordum nerdeyse ama söyledim söyleyip de rahatlamak için söylemedim sadece bil istedim ..
- SADECE SANA ii GECELER DILICEKTIM .. çok yorgunum hoşça kal ..
- iyi geceler ..

---
16 temmuz 2006
14:58 koroner yoğun bakım ünitesi

- göğüsten alınan damar en önemli koroner artere dikiliyor
- kızım anastomozu kontrol et dikişi bağlıyorum .. damarlar çok kötü olmuş .. ah be çocuk kim dedi sana bu kadar sev diye ?
- hocam hazır mı
- birazdan Mehmet
- makineyi de kontrol edin kalbi çalıştırıyoruz yeniden
- kalp yeniden çalıştırılıyor
- makine off konumuna getirildi
- kalp çalışıyor
- tamam şimdi ana atardamara delik açıp greftlerin diğer uçlarını buraya dikiyoruz kızım
- nabız 90
- kalp normal seyrine geçiyor
- hadi geçmiş olsun çocuklar ..

---

flashback

2 temmuz pazar 2006 18:14 sultanahmet havuzun karşısındaki banklar

- evet alalım ifadenizi beyefendi
- ( alalım ifadenizi diyo yaa ne desem ki beni yargıla hüküm ver sonra da ister as ister kes sen de ben de kurtulalım mı desem acaba ? .. dur sakin ol şimdi başla ) ıııı .. eo benim söyliceklerim geçen ki sana attığım smslerle aynı şeyler .. yani duygularımı biliyosun artık .. ben sadece seviyorum .. ama senin yorumladığın gibi yani zamandan dolayı çok hızlı olması ve beni yeterince samimi bulmayışın açıkçası umurumda değil ..ben içimdeki hisleri ispat etmek zorunda değilim burada görüşmemizin ana sebebi de yüzyüze olması içindi zaten ( evet iyi bi girişti tebrik ederim seni .. saol içgüdüsüm )
- ben anlamıyorum yaa daha dün bir bugün iki ..
- ( abi ne diyor bu kız yaa .. dur olum sakin ol .. şimdi gözlerinin içine bak seni seviyorum de .. bakamıyorum gözlerinin içine .. niye .. yaa arkasında güneş batıyor gözümü alıyor o da .. saçmalama lan hadi çabuk .. yok ben sultanahmete bakarak söylicem .. ama o senin gözlerinin içine bakıyor bak konuşurken .. hadi yaa .. valla .. ya belki ayasofyaya doğru bakıyordur o da .. ne halin varsa gör bee .. tamam söylüyorum ) evet zaman konusunda yani zamanın kısalığı konusunda haklısın ama bu kişiden kişiye değişir parmak izi gibi yani .. belki benim norönlarımda bi eksiklik vardır .. belki bu yüzden sabırsızım .. ama yıllar geçse sen 3 çocuklu dul bi kadın da olsan ben seni yine bu kadar severdim ( neeee 3 çocuklu dul kadın mı puhahha .. gülmesene olum ne diyecektim ya .. neyse sen içinden geldiği gibi devam et ben biraz geziyim şu havuzun kenarında .. yaa dursana olm hani beni ben yapan sendin yardım etmicek misin .. ya ederdim valla da şimdi bu kızı beklerken bi saattir çalıştığımız yerler vardı yaa .. eee ? .. işte çalıştığımız yerlerden sormuyor o yüzden biraz yokum ben sana kolay gelsin .. satıcısın .. evet ama korkma ucuza gitmiyorsun )

---

16 temmuz 2006
15 : 22 koroner yoğun bakım ünitesi

- Bu nedenle, kalp kasının birbirinden elektriksel olarak ayrılmış ventrikül ve atrium bölümleri kendi içlerinde bütün olarak uyarılırlar. Kalp kasının bu özelliği "hep ya da hiç kanunu" olarak bilinir. Bunu da not alın ..
- Tamam hocam

---
tekrar
Sultanahmet 18:22

- bu nedenle Yağmur ben seninle arkadaş olarak kalamam ..
- anlıyorum .. ama sana söylemiştim .. unutamadığım birisi var demiştim .. hayır demiştim .. ama sen ısrarla msnden yazıp sms atıyorsun .. zamanla unutursun kapanmadık yara yok merak etme ..
- ( içgüdüm nerdesin yaa .. Topraaakk burdayım olm havuzda, su çok güzel gelsene .. işin yoksa şu yeri yarsan da bi içine girsem dicektim neyse boşver ) peki tamam aramam bi daha bundan sonra olabildiğince resmi oluruz ..
- sigaraya başlamışsınız Toprak bey
- evet .. içsen de aynı içmesen de .. sadece belli bi süre sonra aldığın nefes yetmiyor o kadar
- bi fırt çeksene sigarandan .. gölgenin resmini çekicem
- olympustu di mi o
- hı hhım evet ..ben şu tarafa doğru geçicem bi kaç fotoğraf çekmek istiyorum
- peki olur .. ben de kalkıyordum zaten ( yalanını yiyim bre yalansız dönmüyor dünya .. evet aşksız da dönmüyor )
- sana iyi günler haftalar aylar yıllar
- size de iyi günler Yağmur hanım
- bil mukabil
- ( hayır bil mukabil değil çünkü ben sadece iyi günler dedim devamını söylemedim .haftalar aylar ve yıllar da günlerden oluşmuyor mu zaten ) hoşçakal ..

( içgüdü gidiyoruz hadi gel .. geldim geldim e noldu anlatsana .. bitti bitirdik .. neyi .. güzel soru hiç bi şeyi yani hiç bi şey başlamamıştı ama bitti işte gördüğün gibi gidiyorum acaba arkamı dönüp baksam mı son kez .. laaaaaan ! önüne bak taksi geliyor .. hayy aksi taksi .. tamam önüme bakıyorum )

bugün 15 temmuz 2006 cumartesi ; cafe istanbula gidiyorum tek başıma .. beklemiyorum tabi ki gelmesini de .. iki bardak elmalı kokteyl söylerim ama her ihtimale karşı şu manavdan 4 tane elma alayım belki elmaları yoktur .. o esmer kadın sorarsa niye iki bardak diye ben de arkadaş yolda gelcek birazdan derim .. 3 saat beklesem yeter .. 15:00 den 18:00 e kadar .. 3 saatte öldürürüm zaten içimdeki hislerin hepsini .. evet 3 saat yeterli ..