bugün

kuran ın intihal olması

intihal ve kaynak kelimesinin anlamını bilmeyen kişilerin ortaya attığı iddia.

aynı zamanda okuduğunu anlamakta da güçlük çekildiği aşikar.

intihal: bir kişinin eserinde başka kişilerin ifade, buluş veya düşüncelerini kaynak göstermeksizin kendisine aitmiş gibi kullanması

kaynak gösterme kuralları: Yararlanılan kaynakların belli bir düzen içinde belirtilmesi için farklı disiplinlerin gereksinimlerini karşılayan birçok uluslararası standart geliştirilmiştir. Bunlar arasında görünüş özellikleri açısından önemli farklılıklar vardır; ancak hepsinde temel ve ortak olan bir ilke vardır: kaynağın yazarının, başlığının, yayın bilgisinin, tarihinin ve sayfa numaralarının eksiksiz olarak belirtilmesi.

eğer bir kitapta kaynak olarak sümer mitolojisi gösteriliyorsa, o kitabın yazarı allah ise allah, insan ise insan ciddiye alınmaz.

ben kıçı kırık üniversitemde siktiri boktan deney raporlarında bile bu şekilde kaynak göstersem hem utancımdan bir daha o okula ayak basamam hem de öğretim üyeleri ıslak odunla kovalar beni.

içerisinde "nerede çokluk orada bokluk" geçen bir kitabın sonunda;

kaynak: atasözleri

diye bir saçmalık göremezsiniz. dolayısıyla bunu yazan bir yazar intihal yapmış olmaz, olamaz.

bunu iddia etmek için ya su katılmamış bir gerizekalı olmak gerekir ya da mağaradan yeni çıkmış olmak.

kaynak göstermek ile ilgili detaylı bilgi için;

http://tk.bilgi.edu.tr/?m=6

intihal nedir, kaynak nasıl gösterilir? konularından bihaber kişilerin kuran'ın intihal olduğunu iddia ettiği yetmezmiş gibi bir de kendisine verilen anlamadan, mal bulmuş mağribi gibi üzerine atlayarak cehaletle suçlaması ironik olsa gerek.

bu şuna benzer;

sordumsaricicege adlı yazar ılık, okuduğunu anlamaktan aciz, dedikoducu, çirkin, pis, ukala, fakir, tembelin tekidir.

kaynaklar;

1- mahalleli

2- uludağ sözlük anti ateist lobisi

3- okul arkadaşları

4- dedikodular