ahmet davutoğlu nun fakir kahvaltı sofrası

ilk anlaşılan Ahmet Davutoğluna yalakalık yapan bir turistik mekan sahibinin Bok yemesidir.
hele birde bunu fotoğraflayarak ölümsüzleştirmeye çalışmasıda cabasıdır. Dikkat edilirse, kişi işletmesinin reklamını yapmaya çalışmış ve bütün ürünleri Fotoğrağ karesinin önüne sığacak şekilde toparlamıştır. Böyle bir kahvaltıyı çeşitleri aynı kalmak suretiyle aynılarını menüden kaldırarak tekrar objektiflerin önüne koysak o zaman nasıl bir görüntü elde ederdik?

ikinci olay Ahmed davutoğlunun yalakası veya şakşakcısı değilim. bana ne!!! isterse zıkkım yesin. isterse sabah kahvaltısında Litrelik alkolsüz bira içsin bana ne...
Olayın nerede hangi ortamda geçtiğini ve o kadar tabağın ne için bir arada toplanıp poz verildiğini bilemeyiz.
amabunu da politik malzeme yapacaksak diyeceğim tek şey var, malezyanın devrik liderinin eşinin 500 çift ayakkası üzerine devrim şarkıları yapan -sultan's swings- isimli parçaya imza atan dire straits den farkları bizim muhalefetin
neye muhalefet ettiğini iyi görememesidir.

mekan adamın mekanı bile değil ya!

O mekana baykal da gelse, recep te gelse veya herhangi birsiyasi lider veya dini lider de gelse aynı muameleyi görür.
Ne yani şimdi biz objektif olmayı bırakıp o sofraya her oturanı aha bu böyle kahvaltı yapıyor diye mi propaganda yapacağız!

Yazıktır !

Şimdi olay şudur.
hepimizin bildiği bir fıkrayı tekrar hatırlatacağım
nasrettin hocaya sormuşlar hocam 1 tepsi baklava gidiyor bak bak...
hoca istifini bile bozmamış bana ne! demiş...
E demişler hocam sizin eve giriyor tepsiyi taşıyan.
hoca öfkelenmiş E o zaman sana ne ?

Anlayan anladı...