bugün

yahari ore no seishun love come wa machigatteiru

2013 yapımı anime.

tecrübeli yalnız,mükemmel kaybeden,kibar insanlardan nefret eden baş erkek karekterin,öğretmenin ısrarıyla(daha doğrusu öğretmeninden dayak yemesiyle) sosyalleşmesi için katıldığı gruptaki maceralarını anlatıyor.işin aslı daha farklı aslında...

başrol erkek karekterin kibar kız yorumu:

--spoiler--
Onlarla sohbet edince meraklanıyor,...mesajlaşınca huzursuz hissediyorum.Eğer telefonda konuşmuşsak,...yüzümde aptal bir sırıtmayla,arama geçmişine bakıp duruyorum.Ama biliyorum.Kibar oldukları için böyle davranıyorlar.Bana karşı kibar olan insan başkasına da kibardır.Ama her zaman,kendimi bunu unutmuş halde buluyorum.Eğer gerçek zalim bir metres ise,...eminim ki, yalan kibar bir kızdır.Bu yüzden, kibarlık yalandır.

--spoiler--

ve yalnızlık:

--spoiler--
Sürekli beklenti içinde oldum...Sürekli yanıldım.Bir yerden sonra ümit etmeyi bıraktım.Tecrübeli yalnız, tekrar aynı hataya düşmez.Yüz savaştan sağ çıkmış, yalnız bir savaşçı.iş kaybetmeye geldi mi, ben en güçlüsüyüm.Bu yüzden, her zaman...
--spoiler--

verdiğim örnekler sanki iç karartıcı bi anime izlenimi doğurmuş olabilir ama aynı oranda diyalog komedisi de barındırıyor.izlemenizi tavsiye ederim.