htc

htc türkiye teknik destek olarak rezaletten öte bir anlayışa sahip firmadır...
şöyle ki pazar günü nedeni belirsiz şekilde 8 aylık, daha taksidi bitmemiş htc evo 3d telefonum bozulur. bunun üzerine internette küçük çaplı bir araştırma ile hangi şekilde telefonun garantiye yollanacağını bulurum ve bunu teyitli bir şekilde yaparım ertesi gün yani pazartesi prosedüre harfiyen uyarak telefonu kendi anlaşmalı kargo firmaları ile teknik destek ofislerine gönderirim ve kargo şirketinin internet sitesinden telefonun salı sabah 10:34'te teknik destek ofisleri olan teleservice teslim alındığını öğrenip çarşamba öğleden sonraya dek sessiz sedasız beklerim ancak herhangi bir geri dönüş olmayınca teleservice firması internet sitesinden "cihazımın durumu" linkine cihazın imei numarası ile giriş yaparak cihazın kaydının halen oluşturulmamış olduğunu görürüm, bunun üzerine teleservice firmasını telefonla defalarca arayıp herhangi bir şekilde herhangi bir kişiye ulaşamayınca durumu htc türkiye internet sitesinde çevrimiçi destek bölümünde ulaş vural adlı elemana aktarırım, kendisi durumu teyit eder ve "3 iş günü içinde cihazın kayıt altına alınması ve cihazın durumuyla ilgili bilgi verilmesi gerektiğini ayrıca perşembe mesai bitimine kadar cihaz kayda alınmazsa soruşturma başlatacağını" söyler...
yani cihazın kaydını günlerdir giremeyen bir ofis durumunu ne kadar zamanda çözer bilemiyorum, soruşturma falan filan umurumda da değil ben ilk etapta cihazın durumunu sonrasında da cihazımın tekrar bana gönderilmesini istiyorum. bunun üzerine bugün 3 iş günü mesai falan filan biter ve cihazın kaydı hala yok yine çevrimiçi destekten ulaş vural'a bağlandım ve selam sabahsız direkt "ne oldu?" diye sordum beni "customer relations manager" doğan'a bağladı, sonra doğan telefonumu istedi, beni aradı falan dedim ki "telefonum olmadığı için bu kadar sizi rahatsız ediyorum" lafı soktuktan sonra aramasına izin verdim, aradı er2rule bey er2rule bey bir şeyler anlatıyor, ben yetkiliyim şudur budur bir şeylere söz veriyor, nedir dedim yani "bana şu gün şu saate kadar cihazın durumu ve ne kadar sürede tamir olacağı gibi basit bir bilgiyi verebiliyor musun, o kadar yetkiliysen?" cevab veremedi bir şeyler eveledi geveledi, sonrasında yarına attılar, yarın (cuma) cihazı kayda geçireceklermiş! ama ne kadar sürede tamir olacağı bilgisi cihazın detaylı incelemesinden sonramış, mış da mış, mış da mış... bu kadar basiretsiz ve beceriksiz bir organizasyona sahip bir firma inanılacak gibi değil, teknik servis görevi verdiği bir firmaya söz geçirip bir telefonlarını kayda aldıramadılar 4 gündür...