bugün

hakkari de askerlik yapmak

Güzeldir. Yüksekova uzunsırt, şemdinli aktütün, umurlu, Ortaklar, bayraktepe, karakollarında görev yapmıştım. Uzun yollar yürürsünüz. Ölüm korkusu falan aklınıza gelmez. Hatta Çok yorulduğunuzda terörist denk gelirse daha iyi olur dediğiniz dönemler yaşarsınız. Komutanlar ve asker arkadaşlarınızla abi-kardeş münasebeti içinde olursunuz. Merminin hesabı yoktur. Gece görüş dürbünü ile denk geldiğinde bir kaç kez dere kenarına inen ayı vurup karakolu ayağa kaldırmışlığım vardır. Karakola yaklaşan herşeye ateş edebilirsiniz. Kışın soğuktan ayaklarımı hissetmediğim dönemler olmuştu. Yazın akrepten daha beter Sarıkız adında etle beslenen bir böcekten korunmanız için sıkı sıkı tembih ederler. Çünkü bir yerde sızarsanız ve korunmasız iseniz sarıkız etinizi yemeye başlar bile. salgıladığı bir madde yüzünden hissetmiyorsunuz. Ve yediği yer kabuk bağlamıyormuş. 2.5 lt pet şişeyi ortadan kesip siyah akrep vs sarıkız maçı yaptırmıştım. Sarıkız yendi ve akrebi yarısına kadar yedi. Gidecekler not alsın bunları. Geceleri kör karanlıktır. Nöbetler zordur, yorucudur ama gerçek askerliktir. Çatışmalar heyecan vericidir. Ben oraya çıktığımı öğrendiğimde bir kaç kişi böyle demişti. dalga geçiyorlar sanmıştım. Şimdi sizde öyle söylüyor olabilirsiniz. Ama öyleymiş.