bugün

liberty

son entrymi yazacagim baslik belli olsa da sondan bir onceki kendim olacak sanirim. bu belki bir nevi ayrilik sozlugu birakma elveda entrysi ya da bir nevi gercek hayata kavusma entrysi. bilmiyorum entrylerim ne derece guzeldi ve ya etkileyiciydi fakat sozlukteki guzel gecen mutlu oldugum anlar icin sozluge tesekkur etmeden gecemeyecegim. sozlukte zirveyi de gordum gerek moderatorluk anlaminda gerek rekor kirdigimiz gercek zirveler anlaminda * inanin nasil veda entrysi yazilir bilmiyorum ama bildigim tek sey var o da benim ayrilacak olmamin sozluge hicbir artisinin veya eksisinin olmayacagi. daha onemlisi varligimin ya da yoklugumun kimse tarafindan umursanip umursanmamasi. degisen ne ben olacagim ne de sozluk. ne o beni degistirebilecek ne de ben onu. tek temennim adil objektif elestirilerin yapildigi bir sozluk gorebilecek olmamiz. iste bunun ismi 'keske'

sayili gun aci icinde beklenen gundogumu ve batimindan farksiz. ozlem ve hasret icinde beklemek ne kadar zor yasamak lazim. tum dunyayi kasip kavuran dunyayi parmaginda oynatan amerikanin halini gormek ise cok ayri bir perspektif. herseyin icinin bos doldurus ve gosteristen ibaret oldugunu anlamak ve yonetenlerin gucune yonetilenlerin ise acizligine sahit olmak ise bambaska bir saskinlik nedeni. cok samimiyetle soyleyebilirim ki turkiyemizi opup basimizin ustune koyalim. iste bunun ismi 'hasret'.

bu arada caktirmadan cok fena desifre olduk hayirlisi bakalim(#1646474)...

son nokta. kader yine nasil yazildiysa oyle yasanacak. kavusmak ise yakin. yazgi umarim hayallerle ortusur...

esenlikle... mutlu olun mutlu kalin...