bugün

nurcan abacı

yaklaşık 1 hafta önce profesör olmuş uludağ üniversitesi tarih bölümü öğretim üyesi. Yeni gelen 1. sınıflar Nurcan hocanın ilk dersine güle oynaya girip korku tünelinden çıkıyormuş gibi çıkıyorlar. Ancak onlarda alışıyor zamanla. Bütün tarih bölümünün korkulu rüyası olarak nam salmıştır. ibfye gidip abi okuma ve inceleme notları var mı dediğinizde Nurcan hoca dimi geçmiş olsun kardeşim diyaloğuyla karşılaşabilirsiniz normaldir şaşırmayınız. Ayrıca kendileri teknolojiyle fazlaca ilgili olup teknolojik faaliyetleri sürekli takip etmekte ve yeni bir gelişme olduğunda dersine girdiği sınıflarda anlatmaktadır. Kendisi hakkında sosyal paylaşım sitelerinde yapılan yorumları da sürekli takip etmektedir. Bu bilgi Nurcan hocayı anlatmak için değil,facebook veya twitter'da Nurcan hoca hakkında onun duymaması gereken şeyler yazan ve şu an bu entryi okuyan tarih bölümü arkadaşlarım içindi(sonra vay efendim çok iyi geçmişti ben niye kaldım falan demeyin). Dersleri zor falan da değildir ayrıca kendisinin de söylediği gibi çalışanlar geçiyor. Ama "annem babam istedi tarih yazdık işte bölümü bitirelim de allah kerim" düşüncesinde olanlar sürekli yakınmaktadırlar, çalışın efenim işiniz ne biz nasıl geçiyoruz. Gözünüzü korkutmak istemem ama şöyle de bir gerçek vardır; okuma ve inceleme dersini 7 kere alan insanlar da gördü bu gözler.