bugün

sözlük yazarlarının kuran kursu anıları

özel anılardır. cidden özeldir. çünkü özel kuran kursu almıştım lan ben. özel kuran kursu mu olur amk.
neyse işte. mevsimlerden yaz. (bkz: yaz mevsimi kuran kursu mevsimi) tüm mahallenin kuran kursuna gitmesinden etkilenen annem gaza gelip beni de göndermişti camiye. şayet orada bulunan hocanın akıl almaz derecedeki sertliği beni hevesle gittiğim bu ilginç etkinlikten soğutmuş hatta korkutmuştu. hayır bir de yanımda oturan çocuğa bakıyorum. herif artık profesyonel olmuş aşmış kendini. benim de o gün harfleri ezberlemiş olmam gerekiyordu. ben yapamadım, diyemedim. sonra da ağlayarak gittim camiden. benim annem de gururuna mı yediremedi ne yaptı anlayamadım, tuttu bana bir kaç apartman ileri de oturan, bir din kültürü öğretmenini ayarladı. kuran öğretmesi için ayarladı yani. sonuç olarak iki hafta kadar özel ders aldım. yaşıtlarımın üstünde şeyler öğrendim. mahallenin en serin insanı oldum. özel kuran dersi almıştım artık ben. gel gör ki alıştırma yapmadığım için unuttum. bu da böyle bir anımdır.