bugün

sözlük yazarlarının itirafları

erkek denen kavrama aşığım, bir erkeğe değil ama, tüm erkeklere. o yüzdendir ki şu ana kadar bütün erkeklerime muhteşem aşık rolü oynadım, onlar konuşurken baktığım şey onlar değildi, konuşurkenki mimikleriydi, ellerini kullanma biçimiydi, kendini benim yanımda erkek gibi hisseden gülüşüydü, vücudunun hareket edişiydi. en yüzüne bakılmayan tipte bile bir yan bulurum, ilgimi çeker, keşfetmeye çalışırım uzaktan, belleğime kazırım her hareketini. günlük tutuyormuşçasına gördüğüm her erkeği belleğime kazımaya çalışırım. o defter kabardıkça kalbimdeki bir aşk büyür sanki. sorsan kime aşıksın diye inan cevap veremem. bu yüzdendir ki çabuk sıkılırım sevgililerimden, bazen kendimi bir vampir gibi falan hissediyorum. biriyle birlikte oluyorum, onun tüm kokusunu çekiyorum içime, gülüşünü alıyorum, bakışlarını, bana dokunuşundaki o tarif edilemez mutluluğunu, alıyorum içime. hepsini aldıktan sonra da bırakıp gidiyorum. şimdi bunu bir erkek söylese kızlar bile ağızları açık bi şekilde ona bakarak iç geçirirler değil mi? suç mu yani benim dişi olmam?