bugün

sözlük yazarlarının itirafları

soğuk havada içmeyi severim ben sözlük. birkaç bira içersin çişin gelir soğuk havanın etkisiyle de tutamazsın, ekstra bir çaba sarf etmeden ağızda sigara, elde bira, muhabbeti de kesmeden işersin. kuzenimle biraları alıp yudumlayarak sote yerleri bir bir dolaşmaya başladık. su deposu, trafo, kartal tepe derken ben bu ara ikinci biramı bitirip bir yerde dur olum feci bastırdı demeye başladım. birkaç cami ve umumi tuvaleti de geçtikten sonra kuzenim zifiri karanlık bir ara sokakta ''la iyi ya et o zaman buraya kimse görmez merak etme'' deyip durdu. durum acil yer beğenecek halim yok hemen indim arabadan. tam başladım işemeye yukarıdan bir kamyon yakmış uzunları geliyo sağa doğru bir adım attım bu kez de aşağıdan bir minibüs geliyor, ben kaldım üç arabanın karşısında. biri sağdan geçmeye çalışır biri soldan kuzen desen çekilsene lan oradan yolu kapadık amk der, ben desen gayzer gibi patlamışım yarıda kessem olmuyor bitmek tükenmek bilmiyor hala işiyorum bi'yandan farlara göre pozisyonumu korumaya çalışıyordum. işte ben bu anın geçmesini, işerken çıkan dumanı seyrederek bekledim. zor be sözlük.

edit: imla.